Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Поліція Донеччини заочно оголосила підозру «оперуповноваженому» терористичного формування «МГБ ДНР»

clock
12-го квітня 2021, 10:13
clock
196

Загалом поліція заочно притягнула до відповідальності десятьох бойовиків, які катували та незаконно утримували громадян у в’язниці «Ізоляція».

Поліцейські управління протидії злочинам, пов’язаним із торгівлею людьми, слідчого управління (служби детективів) та за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури викрили чоловіка, причетного до злочинів у в’язниці «Ізоляція».

Встановлено, що у 2017 році підозрюваний увійшов до складу воєнізованого формування «МГБ ДНР», де був призначений на посаду оперуповноваженого. Бойовик отримав завдання виявляти проукраїнські налаштованих громадян з числа місцевих мешканців, незаконно утримувати їх із застосуванням психологічного та фізичного насильств.

Поліцейські задокументували факт катування громадян під час допитів. Так, тортури були застосовані до одного з в’язнів. Чоловіка силою помістили до «в’язниці», де били по різним частинам тіла, погрожували вбити, а також примусового занурювали голову потерпілого у ємність із водою.

Наразі фігуранту заочно повідомлено про підозру в участі у терористичній організації, незаконних воєнізованих формуваннях, порушенні законів та звичаїв війни, жорстокому поводженні з цивільним населенням, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 260, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування триває.