Контраст
Шрифт

Підрозділи Нацполіції розпочали понад 480 кримінальних проваджень за фактами підробки COVID-документації – Олександр Гринчак

clock
05.10.2021 11:55

Сьогодні, 5 жовтня, відбувся спільний брифінг кіберполіції, Мінцифри та МОЗ щодо проблеми виготовлення і продажу підроблених COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів, а також міжвідомчій взаємодії для припинення таких правопорушень.

Начальник Департаменту кіберполіції розповів про успішні кейси викриття причетних до виготовлення, продажу та використання підробленої COVID-документації. Він також повідомив, що за вказаними фактами органи Нацполіції вже відкрили 486 кримінальних проваджень, 85 особам вже оголосили про підозру.

«Громадяни, котрі виготовляють і продають підроблені Covid-сертифікати та ПЛР-тести, намагаються не лише обманути систему охорони здоров’я, - своїми діями вони наражають на небезпеку усіх оточуючих. Окрім цього, виготовляючи підроблену документацію вони підривають авторитет держави на міжнародній арені піддаючи сумніву легітимність українських Covid-сертифікатів» - підкреслив Олександр Гринчак.

У свою чергу перший заступник Міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб розповів про генерацію підроблених COVID-сертифікатів у застосунку Дія: «Для того, щоб фейковий COVID-сертифікат з’явився в Дії, лікар має взяти на себе відповідальність і внести неправдиві дані до електронної системи охорони здоров’я. Це дуже легко відслідкувати, адже він підписує це своїм е-підписом. Спільно з Кіберполіцією ми ретельно відстежуємо випадки підробки COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів».

Про вектор роботи Міністерства охорони здоров’я України розповіла заступниця Міністра Марія Карчевич: «На сьогодні ми вже направили листи-подання до власників 15 закладів охорони здоров’я, де, можливо, відбувалась підробка медичних даних, з вимогою відсторонити від роботи керівників установ. Очікуємо на вжиття відповідних заходів. По кожному з цих випадків правоохоронними органами ведуться розслідування».

Нещодавно Уряд погодив ініційований МОЗ законопроєкт про кримінальну відповідальність за продаж та використання підроблених COVID-сертифікатів. Українцям, що свідомо використовують фейки, загрожує штраф до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі. Медпрацівники, які будуть вносити неправдиві відомості у бази даних, отримають штраф до 68 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі та позбавлення права обіймати посаду. А тим, хто підробки виготовлятиме та продаватиме, — штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років.

Наприкінці Олександр Гринчак також зазначив: «Для ефективнішої протидії зазначеним правопорушенням всі підрозділи Національної поліції системно та злагоджено співпрацюють з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством охорони здоров’я та Державною прикордонною службою. У рамках взаємодії проводиться постійний обмін інформацією та вживаються відповідні заходи для протидії вказаним правопорушенням».

 Департамент кіберполіції Національної поліції України

Схожі матеріали