Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Нацполіція викрила злочинну «схему» привласнення коштів на ліквідації та реструктуризації неробочих державних шахт

clock
30-го липня 2021, 10:20
clock
534

До оборудки причетні посадові особи одного із профільних державних підприємств і комерційних структур, частина з яких - «фіктивні». 

Викрили «схему» привласнення коштів та залучених до неї осіб слідчі Головного слідчого управління та оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. Як встановили поліцейські, організували оборудку посадові особи державного профільного підприємства та комерційних структур. Кошти з державного бюджету виділялися на ліквідацію, реструктуризацію державних шахт, експлуатація яких припинена. Роботи виконували «свої» товариства. При цьому ціни на товари та надані послуги були завищені, а підрядні організації отримали оплату за роботи, які фактично не виконувалися, або ж були виконані не в тому обсязі, як передбачено договорами.

Упродовж 2019-2021 років на проведення робіт з ліквідації та реструктуризації шахт лише двом товариствам-підрядникам було перераховано понад 160 млн грн.  Аби легалізувати отримані надлишкові кошти, зловмисники перераховували їх на рахунки підконтрольних фіктивних фірм. 

Учора, 29 липня, слідчі та оперативники провели санкціоновані обшуки на території міста Києва, Волинської, Львівської та Донецької областей: в офісах державного підприємства та його відокремлених підрозділів, а також у контрагентів та в помешканнях організаторів злочинної «схеми». Вилучили документацію та «чорнові записи», електронні носії інформації.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 5 ст. 191  Кримінального кодексу України, здійснює Офіс Генерального прокурора.

За привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, передбачено покарання  - позбавлення волі на строк від 7-ми до 12- ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

 Слідство триває. Встановлюється сума завданих збитків.

Управління комунікації
Національної поліції України