Нацполіція розслідувала злочини у тюрмі «Ізоляція» і пред'являла підозри її катам

clock
09.11.2021 15:01

Сьогодні вночі, 9 листопада, у Києві оперативники Служби безпеки України затримали керівника незаконної в’язниці «Ізоляція», бойовика злочинної організації МГБ ДНР Дениса Куликовського із позивними «Палич», «Перший». Досудове розслідування у цьому провадженні протягом останнього року здійснювали слідчі Національної поліції України під процесуальним керівництвом прокуратури.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

«Більше року слідчі у взаємодії з міграційною поліцією розслідують жахливі злочини «Палича» проти людей. Правоохоронці провели допити потерпілих, впізнання ними своїх катів та встановили 45 учасників цієї організованої злочинної групи. У вересні цього року щодо 8 воєнних злочинців матеріали передані в суд для заочного засудження», - сказав Денис Монастирський.

Крім того, очільник МВС зазначив, що поліцейські отримали оперативну інформацію про керівника в’язниці, головного ката українців в «Ізоляції» – так званого «Палича». А саме про те, що він прибув на підконтрольну Україні територію. І вже зараз він у руках українських правоохоронців – це результат спільної роботи Нацполіції та СБУ.

«Скільки б часу не минуло, ці жахливі злочини не залишаться безкарними», - наголосив Денис Монастирський. 

 В.о. начальника ГУНП Донецької області Артем Кисько зазначив, що наразі встановлено 166 осіб, які перебували у цій в'язниці.

«Протягом останнього року поліцейські Донеччини проводили розслідування подій, які відбувались в місті Донецьк на території колишнього заводу «Ізоляція», на теперішній час там розташована в’язниця так званої «ДНР». Вже встановлено 166 осіб, але це не вичерпний список потерпілих, які перебували у цій в’язниці. Серед них є два журналісти, співробітники прикордонної служби, міграційної служби, СБУ, а також Збройних сил України», - сказав він. 

За його словами, поліцейським Донеччини вдалось встановити осіб, які належать до різних так званих гілок влади  «ДНР», зокрема прокуратури, слідчих, оперативників, МГБ ДНР, з категорії конвоїрів, суддів, які мали причетність до катувань, знущань, проведення дій з потерпілими, які знаходились на території цієї в’язниці.

Слідчі поліції оголосили у розшук затриманого Дениса Куликовського за чотирма статтями Кримінального Кодексу України:  ст. 149 «Торгівля людьми», ст. 258-3 «Створення терористичної групи чи терористичної організації», ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» та ст. 438 «Порушення законів та звичаїв війни».

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали