Контраст
Шрифт

Нацполіція контролюватиме дотримання автоперевізниками вимог законодавства та норм на автотранспорті – Денис Монастирський

clock
29.07.2021 16:47

Крім того, буде збудовано мережу низькошвидкісних високоточних майданчиків автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових норм. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський сьогодні, 29 липня, під час Спільного засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та Національної ради реформ.

«Ми досягли домовленостей з керівництвом Міністерства інфраструктури щодо того, що поліція долучиться до захисту і збереження українських доріг. Зокрема, відбудеться передача функцій контролю за дотриманням автоперевізниками вимог законодавства та норм на автомобільному транспорті до сфери компетенції Нацполіції. Це стосується як міжнародних автомобільних перевезень пасажирів та вантажів, так і внутрішніх перевезень, габаритного контролю, контролю за режимом праці та відпочинку», - сказав Денис Монастирський.

За його словами, цей етап передбачатиме значну організаційну та практичну роботу і включає, зокрема, зміни в законодавстві про автомобільний транспорт, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Бюджетний кодекс, а також інших нормативно-правових актів. Для того, щоб здійснити цю роботу, потрібно здійснити аудит матеріально-технічної бази Укртрансбезпеки, місць проведення габаритно-вагового контролю, стан, потенційну придатність, сертифікації.

Міністр внутрішніх справ також сказав, що буде збудовано мережу низькошвидкісних високоточних майданчиків автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових норм, орієнтовно 100 об’єктів.

«МВС виступить з пропозицією побудови таких майданчиків місцевими громадами за власні кошти. Це збереже місцеві та регіональні дороги, будуть надходження до місцевих бюджетів, адже ми плануємо прийняти зміни до Бюджетного кодексу, де має відбутися справедливе розподілення оплати штрафів між держбюджетом, дорожнім фондом і фондом територіальних громад», - сказав Денис Монастирський.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали