Контраст
Шрифт
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Колишніх та діючих поліцейських Львівщини викрито на збуті наркотиків та фальсифікації злочинів

clock
21-го травня 2021, 12:01
clock
610

Оперативники внутрішньої безпеки НПУ та Служби безпеки України встановили причетність заступника начальника одного з відділів Львівського районного управління поліції та кількох його підлеглих, а також колишніх правоохоронців, до збуту наркотичних засобів та притягнення до відповідальності завідомо невинних осіб, шляхом фальсифікації доказів обвинувачення. Двоє фігурантів уже затримані та перебувають в ізоляторі тимчасового тримання.

Львівським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки НПУ і відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ у Львівській області  здійснюється оперативний супровід кримінального провадження, розпочатого за фактом збуту наркотиків та притягненні завідомо невинних до кримінальної відповідальності, поєднаному зі штучним створенням доказів обвинувачення. 

Встановлено причетність до вчинення вищезазначених правопорушень заступника начальника одного з відділів Львівського РУП ГУНП у Львівській області, кількох його діючих та колишніх підлеглих. Також оперативникам відомо  про втягнення до протиправних дій цивільної особи - чоловік, якого поліцейські залучали як понятого, повинен був здійснювати крадіжки на їхню «вимогу», за що отримував «винагороду» - наркотики для власного вживання.

Спільними діями внутрішньої безпеки НПУ, СБУ, ДБР та прокуратури проведено санкціоновані обшуки за місцем служби фігурантів та за адресами мешкання. Під час заходів вилучено оргтехніку, мобільні телефони, готівкові кошти. 

В порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України затримано 37-річного посадовця поліції, 31-річного старшого оперуповноваженого поліції та 38-річного раніше судимого мешканця Львівської області. Слідчі ТУ ДБР, розташованого у місті Львові, оголосили їм про підозру.

Також вручено підозру колишньому 40-річному поліцейському за ч.2, ч.3 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України та заочно оголошено про підозру за фактом збуту наркотиків ще двом діючим поліцейським. Подальшу долю викритих фігурантів визначить суд. 

Департамент внутрішньої безпеки
Національної поліції України