Катерина Павліченко: “За 8 місяців 2021 року до Національної поліції України надійшло більше 203 тисяч звернень щодо фактів домашнього насильства”
Про це заступниця міністра внутрішніх справ України повідомила сьогодні, 9 листопада, під час онлайн виступу на конференції Міжнародної асоціації жінок-поліцейських, яка проходить у Республіці Індонезія. Для порівняння – за весь минулий 2020 рік таких звернень в Україні було більше 208 тисяч.
При цьому вона підкреслила, що ці дані не говорять про те, що фактів домашнього насильства в країні стало більше чи менше. Це є свідченням того, що люди стали більше поінформовані щодо такого явища, знають, як його розпізнати і куди потрібно звертатись за допомогою.
Від початку пандемії робота правоохоронців у протидії домашньому насильству також стала більш ефективною. Упродовж 2020 року до Національної поліції України надійшло 208 784 (у 2019 році 141 814) заяв і повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством, з яких 182 088 подані жінками та 3 433 - дітьми (у 2019 році - 113 403 та 1 881).
Кількість мобільних груп реагування на факти вчинення домашнього насильства, які функціонують вже у 67 містах, збільшено у більш ніж два рази. (з 45 до 86).
“Мобільні групи реагування на випадки домашнього насильства та сектори їх протидії на сьогоднішній день є найбільш ефективними, підготовленими та професійними підрозділами” - сказала Катерина Павліченко.
Впродовж свого виступу вона розповіла закордонним колегам про кроки, які робить Міністерство внутрішніх справ України для подолання домашнього насильства в країні. У конференції офлайн взяли участь близько 400 осіб, ще понад 1000 - приєднались онлайн. Загалом до заходу були залучені представники з майже 40 країн світу.
Довідково: Міжнародна асоціація жінок поліцейських (МАЖП) створена у 1915 році в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія. На сьогодні МАЖП об’єднує членів з понад 70 країн, щороку проводить тренінгові конференції щоразу в різних локаціях по всьому світу, вітаючи різноманітність та інклюзивність, продовжуючи традиції, встановлені засновниками.
Нагадаємо, подолання домашнього насильства - це пріоритетне завдання для МВС.
Департамент комунікації МВС України
Фото Микола Анацький