Контраст
Шрифт
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Кабмін дозволив використання в медичних цілях двох препаратів на основі канабісу

clock
12.04.2021 12:37

Йдеться про синтетичний канабіноїд, імітуючий дію ТГК, препарат «Набілон» та стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу «Набіксімолс».

Відповідну постанову «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» Кабінет Міністрів України затвердив 7 квітня 2021 року.

Участь у розробці проєкту постанови спільно з Міністерством охорони здоров’я України взяли представники Міністерства внутрішніх справ України на Національної поліції України.

Під час розробки зазначеної ініціативи з метою можливості отримання пацієнтами доступу до лікарських засобів із вмістом похідних речовин канабісу була передбачена можливість використання речовин «Набілон» та «Набіксімолс» як у складі імпортних лікарських засобів, так і для використання їх у виробництві відповідних вітчизняних медичних препаратів. Разом із тим також передбачено запобіжники мінімізації ризиків використання цих речовин наркозлочинцями у незаконному обігу наркотиків. 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, обіг психотропних речовин «Дронабінол», «Набілон» (синтетичний канабіноїд, імітуючий дію особливо небезпечної речовини тетрагідроканабінолу (ТГК) та «Набіксімолс» (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів.

Управління комунікації Національної поліції України