ДСНС: З початку року на території України вже сталося майже 80 лісових пожеж

clock
05.05.2021 10:13

В Україні триває сезон господарських робіт, який насамперед супроводжується боротьбою зі сміттям та залишками рослинності шляхом спалювання. Така діяльність, за яку, між іншим, передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, призвела до того, що збільшилась кількість пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях. Особливо це питання стоїть гостро у період тривалих травневих вихідних.

Так, з початку 2021 року на території України вже сталося майже 80 лісових пожеж та понад 9 тисяч займань на відкритих ділянках місцевості: трави, сміття, чагарників тощо.

Саме тому рятувальники посилюють превентивну роботу та разом із іншими службами вирушають у рейди населеними пунктами України.

Так, на Житомирщині, 1-2 травня, фахівці ДСНС Баранівського та Ємільчинського районів провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення низки сільських населених пунктів щодо небезпеки спалювання сухої рослинності та сміття. Під час подворових обходів співробітники Служби порятунку звертали увагу населення на дотримання правил пожежної безпеки у побуті, під час прибирання присадибних ділянок та кладовищ від сміття й минулорічного сухостою. До того ж всім мешканцям рятувальники роздавали листівки та пам’ятки із застережливою інформацією.

На Кіровоградщині 3 травня було здійснено профілактичні заходи в урочищі Салганні піски  м. Кропивницький та в інших лісових зонах області. Учасники рейдових груп провели роз’яснювальну роботу з відпочивальниками та нагадали про посилення адміністративної і кримінальної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки у екосистемах.

2 травня подібні патрулювання пройшли також майже в усіх районах Херсонщини. Рятувальники здійснювали рейди у лісових масивах та біля  водойм. Населенню роз’яснювали правила пожежної безпеки у екосистемах, наводили приклади масштабних лісових пожеж минулих років та пояснювали, що такі випадки здебільшого трапляються через нехтування елементарними правилами поведінки з вогнем.

Разом з тим, за даними УкрГідрометцентру, 4 травня у більшості районів центральних, східних, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Житомирської, Сумської, Одеської, Миколаївської областей переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки.  

Тож, ДСНС нагадує: категорично забороняється спалювати сміття, розводити багаття поблизу лісових насаджень, сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю!

Схожі матеріали