Контраст
Шрифт
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Захист прав людини та боротьба з насильством є пріоритетом для МВС, - Катерина Павліченко

clock
8-го грудня 2020, 11:20
clock
1773

Про це заступниця міністра внутрішніх справ заявила сьогодні, 8 грудня, під час відкриття форуму «Домашнє насильство: погляд 360. Виклики. Можливості. Дії». Форум організований МВС в рамках щорічної Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» та покликаний обговорити подальші кроки у напрямку подолання домашнього насильства.

«Домашнє насильство є визнаною проблемою світового масштабу. Сучасна правова доктрина, міжнародне право та європейська конвенційна спадщина, зобов’язують державу щодо створення ефективної системи запобігання та протидії домашньому насильству, доступної для постраждалих від такого насильства, спрямованої на захист їх безпеки. МВС, беручи активну участь у формуванні політик подолання домашнього насильства, зосереджує свою діяльність на дієвому та послідовному реагуванні на такі випадки», - заявила Катерина Павліченко. 

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова підкреслила, що насильство є неприйнятним, а особи, які його чинять, обов’язково нестимуть відповідальність. 

«Наші громадяни стали більш обізнаними, а у поліцейських стало більше прав, щоб реагувати на такі події», - наголосила Людмила Денісова. 

Голова Консультативної Місії ЄС в Україні Антті Хартікаінен підкреслив, що з прийняттям нового законодавства домашнє насильство стало серйозним правопорушенням і за нього можна карати більш ефективно. 

«Україна серйозно ставиться до проблеми домашнього насильства. Цей форум - чудова платформа для обговорення дій, спрямованих на подолання домашнього насильства», - додав він. 

Катерина Павліченко нагадала про важливі кроки, здійснені для подолання насильства за ознакою статі та домашнього насильства, а саме, Україна приєдналася до Партнерства Біарріц, Президент України підписав Указ № 398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захист прав осіб, які постраждали від такого насильства».

«Це є підтвердженням того, що захист прав людини та боротьба з будь-яким явищем насильства є пріоритетом для держави», - наголосила заступниця міністра.

Участь у обговоренні також взяли заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук, Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба, перший заступник Департаменту патрульної поліції НПУ Олексій Білошицький, народна депутатка Марина Бардіна. 

«Консолідація зусиль є надважливою, якщо ми говоримо про реагування та надання допомоги. Особливої актуальності ця теза набуває, коли мова йде про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах децентралізації, яка триває»,- зазначила Ольга Ревук.

Олексій Білошицький пояснив, що у найскладніщих випадках домашнього насильства, поліцейський може на місці оцінити ризики та винести заборонний припис кривднику, таким чином жертва є захищеною.

За 10 місяців 2019 року було винесено майже 9 тисяч заборонних приписів, то за 2020 рік винесено вже майже 36 тисяч.

«Дуже важливо не мовчати і повідомити про проблему для того, щоб всі органи, які взаємодіють щодо превенції та подолання домашнього насильства, могли допомогти. Адже реагування починається з заяви чи повідомлення про порушення. Замовчування - найбільша проблема в даному аспекті», - сказав Олексій Білошицький. 

У свою чергу Микола Кулеба розповів про систему захисту дітей від домашнього насильства та поінформував, що у Верховній Раді на розгляді перебуває як мінімум три законопроєкти, які стосуються удосконалення законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. 

«Ми переконані, що лише спільним зусиллями нам вдасться не тільки донести до кожного, що таке домашнє насильство та як захиститись від нього, а й підвищити якість реагування та надання допомоги. Адже саме цього від нас очікує наше суспільство. Створення безпечного середовища, вільного від насильства – наше з вами спільне завдання», - підсумувала Катерина Павліченко.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали