Контраст
Шрифт

42 мільйони гривень збитків під час проведення загальнонаціональної оцінки землі – Нацполіція повідомила про підозру екскерівникам двох державних установ

clock
20.09.2021 14:40

Викрили діяльність посадових осіб науково-дослідних інститутів та отримали докази їхньої причетності до злочинів оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України. Фігурантам інкримінують службове підроблення та розтрату чужого майна в особливо великих розмірах, вчинене групою осіб.

Як встановили поліцейські, ці державні інститути проводили загальнонаціональну грошову оцінку земель сільгосппризначення за бюджетні кошти. Ця оцінка складалася з кількох етапів, один з яких - проведення ґрунтових обстежень. Для реалізації «схеми» до офіційних документів було внесено недостовірні дані щодо обсягів виконаних робіт, а саме кількість відібраних зразків ґрунту та вартість робіт. Насправді роботи виконувалися частково або взагалі не проводилися. На підставі підписаних керівниками документів з державного бюджету було виділено близько 140 млн грн. Внаслідок дій посадових осіб державі було завдано збитків на суму близько 42 млн грн.

17 вересня колишнім керівникам двох науково-дослідних інститутів повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 5 ст. 191 (розтрата чужого майна в особливо великих розмірах, вчинена групою осіб) Кримінального кодексу України.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора.
Досудове розслідування триває.

Схожі матеріали
Герої МВС