Звіт про повторне відстеження результативності наказу МВС України від 27 грудня 2019 року № 1110 «Про внесення змін до наказу МВС України від 07 грудня 2009 року № 515»

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 27 грудня 2019 року
№ 1110 «Про внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України   від 07 грудня 2009 року № 515» (далі – наказ № 1110), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06 лютого 2020 року за № 139/34422.

 

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство внутрішніх справ України.

 

3. Цілі прийняття акта

Основною ціллю розроблення наказу № 1110 є вдосконалення організації робочого процесу закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (далі – заклади).

Регуляторний акт забезпечує:

узгодження та приведення правових норм, визначених Інструкцією про порядок організації та контролю за підготовкою, перепідготовкою і підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 грудня 2009 року № 515, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 22 січня 2010 року за № 73/17368, у відповідність до вимог законодавства;

запровадження електронного обміну інформацією між закладами та територіальними органами з надання сервісних послуг МВС;

відміну процедури придбання в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС бланків свідоцтв про закінчення закладу.

 

4. Строк виконання заходів з відстеження

Із 04 жовтня 2021 року по 01 грудня 2021 року.

 

5. Тип відстеження

Повторне відстеження результативності регуляторного акта.

 

6. Методи одержання результатів відстеження

Для проведення повторного відстеження результативності регуляторного акта використовувався статистичний метод одержання результатів.

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Результати відстеження зазначеного регуляторного акта одержано на підставі аналізу даних, отриманих з Єдиного державного реєстру МВС за період                      з 25 січня 2021 року по 01 грудня 2021 року.

 

 

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Для проведення відстеження використовувалися показники, що були визначені під час підготовки аналізу регуляторного впливу:

кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюється дія акта

Дія регуляторного акта поширюється на всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів.

Станом на 01 грудня 2021 року в Єдиному державному реєстрі МВС накопичено інформацію щодо 1827 суб’єктів господарювання, що здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів;

розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта

Регуляторний акт не передбачає надходжень до державного та місцевого бюджетів і державних цільових фондів, оскільки його дія направлена на вдосконалення організації робочого процесу закладів шляхом запровадження електронного обміну інформацією між закладами та територіальними органами з надання сервісних послуг МВС;

розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта

П/н

Найменування оцінки

Звітний період

Примітка

1

Процедура внесення відомостей до Єдиного державного реєстру МВС (брався до уваги мінімальний час внесення відомостей                   - 1 година)

 

1 год. Х 36,11 грн =

= 36,11 грн

Для розрахунку вартості людино-години використовувався погодинний розмір мінімальної заробітної плати, установлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» (36,11 грн)

2

Кількість суб’єктів господарської діяльності, що виконали вимогу регулювання

1827

Дані з Єдиного державного реєстру МВС

3

Сумарно, грн

Формула:

рядок 1 помножений       на рядок 2

65 972,97

рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта

Високий рівень поінформованості забезпечувався шляхом розміщення наказу № 1110 на офіційному вебсайті.

Крім того, за результатами аналізу даних за звітний період:

заклади підготовили кандидатів у водії – 593 119;

територіальні органи з надання сервісних послуг МВС посвідчень водія видали – 968 791.

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Регуляторний акт запровадив електронний обмін інформацією між закладами та територіальними органами з надання сервісних послуг МВС та скасував процедуру придбання бланків свідоцтв про закінчення закладу.

 

Розмір витрат суб’єктів господарювання в разі невпровадження регуляторного акта

П/н

Найменування оцінки

Звітний період

Примітка

1

Процедура придбання бланків свідоцтв про закінчення закладу

Формула: вартість бланка помножена на середню кількість бланків, які придбали б заклади за звітний період

1,2 грн Х 120 шт. =                  = 144 грн

 

2

Часові витрати на придбання бланків

(брався до уваги мінімальний час на дорогу та перебування в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС)

3 год. Х 36,11 грн =

= 108,33 грн

Для розрахунку вартості людино-години використовувався погодинний розмір мінімальної заробітної плати, установлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»      (36,11 грн)

3

Разом, грн

Формула: сума рядків 1, 2

 

252,33

4

Кількість суб’єктів господарської діяльності

 

1827

Дані з Єдиного державного реєстру МВС

5

Сумарно, грн

Формула: рядок 3

помножено на рядок 4

252,33 грн Х 1827 = 461 006,91

За результатами зазначеного вище розрахунку встановлено, що в разі невпровадження регуляторного акта витрати суб’єктів господарювання лише на процедуру придбання бланків свідоцтв про закінчення закладу могли б складати при мінімальних розрахунках приблизно 461 тис. грн за звітний період.

Натомість, як убачається з розрахунків показника «розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта», витрати суб’єктів господарювання складають 65 972,97 грн за звітний період.

Зважаючи на викладене, з урахуванням даних повторного відстеження результативності регуляторного акта можна зробити висновок, що запровадження електронного обміну інформацією між закладами та територіальними органами з надання сервісних послуг МВС дозволило скоротити витрати суб’єктів, які проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, майже в 7 разів.

Отже, реалізація регуляторного акта має позитивний вплив на суб’єктів господарської діяльності та на сьогодні не потребує перегляду.

Міністр внутрішніх справ України Денис МОНАСТИРСЬКИЙ