Хорватія планує спрямувати майже 3 млн євро на придбання для України розмінувальних машин

clock
21.12.2022 19:35

Сьогодні, 21 грудня, відбулася зустріч заступниці міністра внутрішніх справ України Мері Акопян з Надзвичайним та повноважним Послом Республіки Хорватія в Україні Аніцею Джаміч.

«Ми вдячні за рішучу і послідовну не лише політичну солідарність Хорватської Республіки з нашою державою, а й воєнно-технічну та гуманітарну підтримку. Окрема вдячність вашій країні за прихисток та турботу, які вдалося забезпечити для українських громадян, котрі вимушено покинули територію рідної держави. Ми знаємо, що Хорватія надала в час воєнної агресії росії тимчасовий захист для 19 тисяч громадян України», - зазначила у своєму зверненні до пані Джаміч заступниця міністра внутрішніх справ.

Також Мері Акопян наголосила, що наразі Україна потребує партнерської допомоги у посиленні стійкості до викликів, які нам готує війна у зимовий період в умовах посилених обстрілів росією об’єктів енергетичної інфраструктури. Власне, йшлося про можливості Хорватії щодо сприяння в укомплектуванні критично важливих на сьогодні Пунктів незламності, розгортання додаткових локацій гуманітарної підтримки українців. Ще один надзвичайний безпековий виклик, з яким потенційно нам здатна допомогти впоратися Хорватія, це заходи з розмінування на деокупованих територіях.

Аніца Джаміч запевнила у готовності хорватської сторони сприяти Україні у процесах гуманітарного розмінування звільнених територій шляхом надання для ДСНС спеціалізованих машин механічного розмінування та іншого піротехнічного обладнання. З цією метою хорватська сторона планує спрямувати майже 3 млн євро на придбання для потреб України розмінувальних машин.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали