Уряд затвердив основні вимоги щодо облаштування захищених просторів у закладах освіти
Сьогодні, 13 серпня, Кабінет Міністрів України затвердив постанову про Порядок реалізації експериментального проєкту щодо створення в будівлях і спорудах закладів освіти захищених просторів (приміщень для фізичного захисту).
Йдеться про приміщення на підвальних, цокольних, перших поверхах, де учні та викладачі можуть захиститися від небезпек і засобів ураження під час повітряної тривоги.
Використання таких просторів є тимчасовим і засновники закладів освіти зобовʼязані облаштувати протирадіаційні укриття або споруди подвійного призначення.
Захищені простори - це частини будівлі, які укріплені габіонами чи залізобетонними конструкціями відповідно до Порядку, мають евакуаційні та аварійні виходи, повинні вміщувати усіх учнів, викладачів, працівників закладу освіти.
розташування простору в основній будівлі закладу освіти або близько до неї (рекомендовано до 100 м);
захисні простори не можна влаштовувати поряд із резервуарами з небезпечними хімічними, легкозаймистими, горючими та вибухонебезпечними речовинами;
через захисний простір не проходять водопровідні та каналізаційні магістралі, інші магістральні інженерні комунікації (за винятком внутрішньобудинкових інженерних мереж);
простори не можуть зазнавати негативного впливу ґрунтових, поверхневих, технологічних або стічних вод;
приміщення повинні мати рівну підлогу, придатну для встановлення лав та інших місць для сидіння та лежання;
простори мають бути забезпечені електроживленням та штучним освітленням;
у приміщеннях не повинні зберігатися легкозаймисті, хімічно-небезпечні речовини;
приміщення мають перебувати в задовільному санітарному та протипожежному стані (відповідно до протипожежних та санітарних правил);
мають бути не менше ніж два евакуаційні виходи, один з яких може бути аварійним (у разі місткості менше ніж 50 осіб та відстані від найвіддаленішої точки приміщення до виходу не більше 25 м — у ньому допускається наявність одного евакуаційного виходу);
приміщення мають бути пристосовані для вільного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (для закладів освіти з наявністю зазначеної категорії осіб).
Відтак, ОВА та органи місцевого самоврядування впродовж одного місяця з дня набрання чинності постанови мають розробити та затвердити план заходів з облаштування захисних споруд цивільного захисту на період до кінця 2027 року та забезпечити його реалізацію.
Департамент комунікації МВС України