Українські поліцейські проходять навчання з реагування та документування злочинів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом
Міністерство внутрішніх справ України спільно з Національною поліцією за підтримки Програми розвитку ООН в Україні розпочали серію тренінгів щодо виявлення, кваліфікації та розслідування сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК), з дотриманням підходу, орієнтованого на постраждалу особу.
Представники трьох основних підрозділів Національної поліції України - слідчі, психологи та оперативні працівники підвищують свою кваліфікацію щодо основ міжнародного гуманітарного права та його застосування під час розслідування СНПК. Зокрема, щодо проведення процесуального інтерв’ю з використанням підходу, орієнтованого на постраждалу особу, наслідків СНПК та його впливу на постраждалу особу (психотравмуючі фактори), взаємодії слідчого й оперативного співробітника з психологом у рамках кримінального провадження щодо СНПК.
«Підвищення обізнаності поліцейських, що здійснюють заходи у сфері реагування, запобігання та протидії СНПК, а також застосування підходу, орієнтованого на постраждалу особу, під час досудового розслідування є одним із головних елементів всієї системи таких заходів. Ми вдячні нашим партнерам – ПРООН за співпрацю та підтримку МВС у цьому напрямку», - наголосила відкриваючи тренінг Ольга Перунова, заступник начальника Управління моніторингу дотримання прав людини МВС.
«Злочини СНПК це не лише порушення міжнародного права, це порушення таких основоположних прав людини, як право на життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку. Поліцейські відіграють вагому роль у виявлені та документуванні злочинів СНПК, тому постійне удосконалення їх навичок у цій сфері СНПК, особливо під час досудового розслідування таких злочинів є запорукою підвищення довіри суспільства, особливо постраждалих осіб від СНПК», - на цьому наголосила під час відкриття тренінгу Христина Подиряко, начальник Управління організації розслідувань злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту Головного слідчого управління Національної поліції України.
Тренінг проводиться за ініціативи Управління моніторингу дотримання прав людини Міністерства внутрішніх справ України спільно з Національною поліцією України за підтримки ПРООН в Україні в рамках проєкту «Спільна програма для України з питань СНПК» (фінансується Європейським Союзом).
Довідково:
Програма розвитку ООН (ПРООН) є агентством в структурі ООН, яке надає допомогу країнам, що розвиваються, у справі їхнього національного розвитку.
Проведення тренінгів для поліцейських з метою підвищення їх обізнаності та удосконалення навиків у сфері СНПК передбачено Планом реалізації Рамкової програми співробітництва між Урядом України та Організацією Об'єднаних Націй щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов'язаному з конфліктом, Планом заходів, спрямованих на виконання Комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки і оборони України на 2023 – 2027 роки, Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Департамент комунікації МВС України