Україна та Польща працюють над текстом Угоди щодо спільних пунктів пропуску та спільного патрулювання державного кордону

clock
17.11.2022 15:35

Переговори з питань погодження проєкту Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Польща щодо співробітництва при здійснені контролю осіб, товарів і транспортних засобів під час перетину польсько-українського державного кордону та співпраці прикордонних служб у прикордонній зоні проходять 15-17 листопада у м. Варшава. 
 
Участь у роботі урядової делегації України бере заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко. За результатами переговорів буде сформовано спільне бачення тексту Угоди та підготовлено проєкт спільного протоколу. 
 
«Цілями Угоди між Урядом Республіки Польща та Кабінетом Міністрів України є зміцнення прикордонного співробітництва та розвиток добросусідських відносин, а також вдосконалення та спрощення контролю осіб, товарів і транспортних засобів, які перетинають українсько-польський державний кордон, - поінформував І. Бондаренко. – Україна та Польща домовились про розвиток співробітництва під час здійснення прикордонного, митного, ветеринарного, санітарного контролю якості харчових продуктів та фітосанітарного контролю осіб, товарів і транспортних засобів, що перетинають спільний державний кордон, та спільне патрулювання». 
 
Проєкт Угоди має визначити процедури та правила роботи спільних пунктів пропуску, обміну інформацією між контролюючими службами, протидії нелегальній міграції, проведення спільних патрулів, а також можливість контрольними службами України та Республіки Польща делегувати (передавати) одна одній виконання своїх службових повноважень та функцій. 
 
«Скоординовані заходи з охорони державного кордону проводитимуться Державною прикордонною службою України і Прикордонною вартою Республіки Польща на українсько-польському державному кордоні. Вони спрямовані на запобігання незаконному  переміщенню через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та інших товарів, а також вирішення інших питань відповідно до їх компетенції, - зазначив заступник міністра. - Так, компетентні органи надаватимуть один одному інформацію про обставини та події, що ускладнюють перетинання спільного державного кордону та які можуть вплинути на його безпеку, обмінюватимуться досвідом, висновками та пропозиціями у сфері охорони спільного державного кордону. Окрім цього, прикордонники України та Польщі забезпечуватимуть порядок на кордоні та безпеку осіб, які здійснюють перетин кордону, протидіятимуть нелегальній міграції, виявлятимуть та затримуватимуть осіб, які перебувають у розшуку, контролюватимуть осіб і транспортні засоби у прикордонній зоні". 

Впровадження спільного митного та прикордонного контролю спростить та пришвидшить перетин кордону для міжнародних перевізників і приватних осіб. Після підписання Угоди Україна стане країною, яка не входить до складу Євросоюзу, але має подібні пункти пропуску з країною-членом ЄС. 
 
До складу української делегації входять представники Державної митної служби України, Державної прикордонної служби України, Міністерства внутрішніх справ України та Посольства України в Республіці Польща. Очолює делегацію заступник Міністра інфраструктури України Мустафа Найєм. 
 
Пропозиція запровадження спільного контролю на українсько-польському кордоні була висловлена Президентом України Володимиром Зеленським під час зустрічі в Києві із Президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Схожі матеріали