У Польщі в чотирьох містах працюють центри, де українці можуть обміняти посвідчення водія

clock
25.01.2023 14:22

З липня 2022 року Європейський Союз розширив можливості користування українським посвідченням водія для всіх, у кого є статус тимчасового або належного захисту в країнах ЄС. 

На період дії статусу дозволено користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну; користуватися українським посвідченням водія старого зразка, яке оформлене лише кирилицею, без необхідності мати додатково завірений переклад; отримати тимчасове посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи викрадення українського посвідчення. 

Обмін відбувається за таким алгоритмом: людина звертається до адміністратора центру ДП «Документ» і вони оформляють заявку, потім її розглядає адміністратор сервісного центру МВС в Україні. У разі успішного схвалення, у Польщі відбувається друк та видача нового посвідчення водія. Центри працюють в чотирьох містах.

Наявне посвідчення водія людина має лишити адміністратору центру ДП «Документ». Відновлення посвідчення водія при втраті, згубі чи викраденні — не надається за кордоном, тільки обмін. Відновити ж документи можна лише на території України.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали