У підрозділах ДМС для відновлення паспорту ідентифікацію здійснюють за допомогою відеозв'язку
Процедура встановлення особи у режимі відеоконференцзв′язку значно полегшує процес документування громадян. Вона була запроваджена в умовах воєнного стану. Надто вона стає у пригоді людям, які внаслідок бойових дій вчасно не отримали паспорт громадянина України замість утраченого.
Так, нещодавно до Печерського відділу ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області звернулася Світлана Іванівна, яка приїхала до Києва після початку війни 24 лютого 2022 року з тимчасово окупованої території Донецька. Вона виявила бажання отримати паспорт громадянина України у вигляді ID- картки замість утраченого паспорта громадянина України (книжечки).
За допомогою відеозв'язку з рідними (сестрою та чоловіком), які проживають на території України, але з різних причин не змогли приїхати до Києва, співробітники підрозділу ідентифікувати особу заявниці.
Детальніше про особливості процедури – за посиланням.
Державна міграційна служба України