У Національному музеї «Чорнобиль» нова виставка

clock
14.12.2022 17:15

 

Усезнаюча Вікіпедія зазначає, що ядерний тероризм — це вид тероризму, у якому використовується ядерна зброя або радіоактивні матеріали, погрози застосувати ядерну зброю та радіоактивні матеріали, зруйнувати ядерні об'єкти. До 24 лютого 2022 року цей вид тероризму не мав для людства жахливих, масштабних наслідків. Проте з початком активної фази війни росії проти України така загроза стала реальністю, бо рашисти широко застосовують ядерний шантаж для досягнення своїх цілей.

У перші ж дні агресії російські загарбники окупували Чорнобильську атомну електростанцію. У полон тоді потрапили 169 військовослужбовців Національної гвардії України. Станція перебувала під окупацією військами російської федерації з 24 лютого по 31 березня. Увесь цей час окупанти тримали фактично в заручниках майже 200 працівників станції.

Протягом окупації рівень радіації в районі ЧАЕС підвищувався, зокрема через те, що російська військова техніка розгорнула верхній шар ґрунту. Крім того, російські солдати окопувалися і довго сиділи в плямах радіаційного забруднення, зокрема, у знаменитому «Рудому лісі» біля станції, де могли отримати небезпечні дози радіації. Залишаючи станцію загарбники пошкодили та пограбували низьку об’єктів на ЧАЕС та у Чорнобильській зоні відчуження.

Увечері 26 лютого  російська військова техніка, зокрема «Гради», наблизилася до міста Енергодара і розвернулася в бік Запорізької АЕС - найбільшої в Європі й шостої у світі атомної електростанції. 4 березня після важких боїв на вулицях Енергодара окупанти захопили станцію.  При цьому вони її обстріляли, внаслідок чого виникла пожежа. 

Сьогодні ЗАЕС продовжує залишатися в окупації, її працівники, як і мешканці міста-супутника Енергодару стали заручниками рашистів, дії яких поставили світ перед небезпекою нової ядерної катастрофи. На жаль, світове співтовариство все ще не зупинило варварство загарбників, а вони, користуючись безкарністю, продовжують робити нові і нові кроки у надзвичайно небезпечному напрямку.  

З перших днів рашистської навали наукові співробітники Національного музею «Чорнобиль» почали збирати матеріали, які звинувачують росію у ядерному тероризмі. Це численні фото- та відеоматеріали, документи, свідчення працівників ядерних об’єктів, які зазнали окупації ворога. Свою допомогу у цьому питанні Музею надало ДСНС України, вибухо-технічна служба Національної поліції України, Головне управління Національної поліції України в Київській області, Головне управління ДСНС України в Київській області, Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом». Зібрані матеріали стали основою для виставки «Ядерний тероризм. Розслідування».

Запрошуються усі бажаючі відвідати Музей у зручний для них час. Екскурсії проводяться незалежно від ситуації в Києві із енергопостачанням. Музей працює щодня з 10 до 18 години крім неділі, каса відкрита до 17 години.

На фото: експозиція виставки «Ядерний тероризм. Розслідування» в Національному музеї «Чорнобиль».

Схожі матеріали