У Національній академії внутрішніх справ стартував міжнародний тренінг

clock
25.10.2023 15:00

24 жовтня на одній з локацій Національної академії внутрішніх справ відбулося відкриття тренінгу з розмінування, тактичної медицини та управління робототехнікою, за сприяння американської компанії «Оспрей».

Серед гостей заходу – державний секретар Міністерства внутрішніх справ України Інна Ящук, Президент американської компанії «Оспрей» Девід Л. Грейндж, представники ДСНС, Національної гвардії, Національної поліції та Міністерства оборони України.

У вступному слові держсекретар МВС України Інна Ящук наголосила на важливості організації подібних тренінгів, адже це можливість обмінятися досвідом:

«Бажаю, щоб цей тренінг був максимально якісним, щоб друзі з Америки, з Польщі ознайомились також з нашим досвідом, який не можуть отримати в Америці, або інших країнах світу. І щоб безперечно ми, дорогі друзі, стали з вами сильнішими, загартувалися проти жахливого, підступного ворога! Як наслідок, завдяки нашим бійцям і друзям з усього світу ми зможемо швидко відзначити Перемогу! Слава Україні!».

Своєю чергою, ректор Національної академії внутрішніх справ генерал поліції першого рангу Володимир Чернєй зазначив, що реалії сьогодення формують підвищені вимоги до рівня вмінь та компетентностей національних сил безпеки та оборони. 

Це особливо стосується бійців зведених штурмових загонів і спецпідрозділів, поліцейських, рятувальників, військовослужбовців Державної прикордонної служби та Національної гвардії, які виконують бойові завдання та правоохоронні функції безпосередньо на передовій, у прифронтовій зоні та на деокупованих територіях.

Відомо, що серед учасників тренінгу представники Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуації, Держаної прикордонної служби, Збройних Сил України, Державної служби транспорту, МОУ, ЗО МВС, а також ГУР МОУ.

Програма за кожним напрямом враховує світову і національну практику. При ущільненому графіку занять їх термін – 2 робочі тижні. У програмі медичної підготовки – відпрацювання навичок взаємодії при застосуванні дронів у бою для надання допомоги, для доставки медикаментів пораненим, визначення місцезнаходження пораненого тощо.

У ході поглибленої вибухотехнічної підготовки – відпрацювання методики використання дронів та робототехніки для розвідки замінованої території, перевірки приміщень на наявність пасток, скид боєприпасів та вибухівки з дрона. Серед навчальних занять також – робота за сценаріями боїв в траншеях та окопах, розмінування поля, організація ідей операцій у міській забудові тощо.

Відділення комунікації НАВС

Схожі матеріали