Стартував новий етап інформаційної кампанії #ШахрайГудбай: у кіберполіції нагадали про правила платіжної безпеки

clock
04.05.2023 14:45

Всеукраїнська інформаційна кампанія з платіжної безпеки #ШахрайГудбай покликана поліпшити обізнаність громадян і нагадати про основні правила безпеки під час безготівкових розрахунків.

З нагоди старту нового етапу кампанії відбувся круглий стіл за участі генеральних партнерів, зокрема Департаменту кіберполіції.

«З початку цього року до Департаменту кіберполіції надійшло вже понад 20 тисяч звернень громадян, з них – більше 75% щодо шахрайства в Інтернеті. Аналогічні відсоткові показники ми спостерігали й минулого року, відповідно протидія онлайн-шахрайству залишається одним з основних напрямів роботи кіберполіції», – наголосив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець.

Він також розповів про найпопулярніші схеми онлайн-афер та про результати роботи підрозділу у розрізі протидії шахрайству.

«Працівники Департаменту кіберполіції у межах співпраці з Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій і Нацбанком України налагодили механізм для фільтрації фішингових доменів і подальшого їх блокування. Завдяки спільній роботі з початку цього року заблоковано більше 16 тисяч доменних імен, які шахраї використовували для створення фішингових посилань. Завдяки цьому, кількість злочинів пов’язаних з фішингом знизилась майже на 30%», – зазначив Юрій Виходець.

Своєю чергою, директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку Андрій Поддєрьогін наголосив, що більшість випадків, коли громадяни втрачають свої кошти, виникають через розголошення ними даних своєї картки, одноразових паролів для підтвердження операцій та даних для входу до інтернет-банкінгу.

Зазначимо, що інформаційна кампанія триватиме до кінця року у всіх регіонах України. Національний банк разом із партнерами інформуватимуть громадян про те, як вберегтися від платіжного шахрайства.

Довідково: Національний банк проводить Всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки #ШахрайГудбай разом із Департаментом кіберполіції Національної поліції України, а також за підтримки Проєкту USAID "Реформування фінансового сектору".

Національна поліція України

Схожі матеріали