Слідчі Нацполіції повідомили трьом військовим рф про підозру у розстрілі чоловіка та знущаннях з жителів Ірпеня
Під час окупації міста російські військовослужбовці знущалися з мешканців міста, а одного з них вивели з його квартири та розстріляли на вулиці. Сусіди поховали вбитого у парку біля будинку.
Слідчі Нацполіції встановили, що у березні 2022 року військовослужбовці збройних сил російської федерації під час окупації міста Ірпінь жорстоко та принизливо ставилися до місцевого населення, яке не брало участь у бойових діях.
Люди вимушені були переховуватися від військ рф, адже окупанти при виявленні громадян здійснювали їхні перевірки. Як встановили поліцейські, росіяни застосовували фізичне та психологічне насильство. Окупанти наставляли на людей автоматичну зброю, шукали татуювання або шрами на тілі, а якщо знаходили – одразу вирішували розстріляти таку людину.
Після деокупації міста Ірпінь слідчі Головного слідчого управління Нацполіції встановили особу жінки, потерпілої від дій окупантів. Вона повідомила, що під час окупації разом з іншими місцевими мешканцями житлового комплексу перебувала у підвалі їхнього будинку. Жінка згадує, як військові рф знайшли їх та вивели з підвалу: окупант постійно тримав біля її голови зброю та казав «прощайся с жизнью».
Надалі військовослужбовці рф почали погрожувати їй та сину через те, що, за інформацією агресорів, її син начебто перебуває в лавах Збройних сил України. Жінка разом з іншими мешканцями благала не вбивати її сина разом з його вагітною дружиною. Окупанти залишили їх живими, проте, як розповіла жінка, вбили їхнього сусіда.
Поліцейські встановили, що військовослужбовці рф при обході житлового комплексу виявили в одній із квартир місцевого мешканця. Окупанти вивели його на вулицю, почали перевіряти документи, наявність татуювань або шрамів. На той момент у чоловіка не виявилося із собою документів, тож окупанти його розстріляли. Сусіди знайшли тіло наступного ранку та тимчасово поховали у парку біля будинку.
Слідчі управління організації розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, Головного слідчого управління Нацполіції за оперативного супроводу працівників Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України встановили трьох військовослужбовців десантно-штурмової бригади рф, причетних до вказаних злочинів. Документування дій окупантів проводилося за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
10 листопада російським військовослужбовцям повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.
Управління комунікації Національної поліції України