Ситуація на західному кордоні за минулу добу
Упродовж 4 травня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули 70 тисяч осіб та 17 тисяч транспортних засобів.
З України минулої доби вибули 40 тисяч осіб. 26 тисячі з них перетнули кордон з Польщею, решта прослідували до інших країн ЄС та Молдови.
До України за минулу добу прибули 30 тисяч осіб, 26 тисяч з них – наші громадяни. Також оформлено 57 вантажівок з гуманітарною допомогою.
За спробу незаконного перетину державного кордону України затримано 8 осіб – 3 з них намагалися незаконно перетнути кордон у пунктах пропуску, ще 5 осіб затримані поза визначеними пунктами перетину.
Крім того, на виїзд з країни не пропущено 5 чоловіків, громадян України призовного віку, оскільки прикордонники виявили ознаки підробки їхніх документів, які надають право на перетин кордону. У діях чоловіків наявні ознаки правопорушень передбачених статтями 336 та 358 Кримінального кодексу України.
Наголошуємо, що пропуск повнолітніх громадян України здійснюється за закордонними паспортами, а також іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами та відповідно до вимог Постанови Кабміну від 27 січня 1995 р. N 57.
Державна прикордонна служба України