Контраст
Шрифт

росіяни використовують застарілі боєприпаси, проте з сучасними елементами, на яких встановлюють таймери, - Євгеній Єнін

clock
23.06.2022 19:13

З ситуацію, в якій на радянські касетні боєприпаси був встановлений таймер, стикнувся сапер ДСНС в Миколаєві. Про це перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін розповів у прямому етері всеукраїнського телемарафону UАразом. 

«Ми вже неодноразово розповідали, що росіяни використовують касетні боєприпаси ще часів Радянського Союзу, водночас ми бачимо, що кінцівики, які стоять на цих боєприпасах – сучасні, вони містять фотоелементи, уповільнювачі. В середині такого боєприпасу знаходиться величезна кількість шрапнелі, може бути і 400 і 500», - заявив Євгеній Єнін. 

За його словами, ці шрапнелі, як ніж масло, «прошивають» навіть метал та бетон, що вже казати про тіла людей. В радіусі 50 метрів шансів вижити практично немає.

«В Миколаєві, коли наш сапер почав роботу над таким боєприпасом, він знаходився на відстані 1-1,5 метри і здетонував не один цей боєприпас, а чотири – спрацював таймер, який був налаштований на певний час. Життя саперу врятував костюм, який витримав попадання шрапнелі. В чергове наголошую, що підходити, торкатися, вчиняти якісь самостійні дії з боєприпасами небезпечно», - розповів перший заступник міністра внутрішнії справ.