Разом вдома і на службі: нікопольський дільничний розповів історію своїх чотирилапих вихованців
На вихованні у поліцейського – два собаки, які стали для нього більше, ніж домашніми улюбленцями.
«Чайва вже одинадцять років зі мною, разом ми несли службу поблизу Авдіївки, Костянтинівки, Торецька, Очеретиного та інших міст і сіл, куди я був відкомандирований у складі зведеного загону. Вона знала там кожну стежку, кожну посадку, вивчила територію усюди, де ми патрулювали», - розповідає поліцейський.
Другий пес породи "лайка" на ім’я Вовк - родом з деокупованої Харківщини. Валерій прихистив його декілька місяців тому. Він поділився історією порятунку травмованого собаки, який одного дня сам підбіг до нього під час патрулювання. Йому стало шкода песика і він вирішив, що в його домі точно знайдеться місце і для нього. Поліцейський відвіз його до ветеринара, купив усі необхідні ліки та вітаміни. «Ім’я дав - Вовк, бо він дійсно схожий на дикого звіра, часто кусається і має норовливий характер. Пізніше я дізнався, що його евакуювали з деокупованої території Харківської області, а хазяїна до цього часу так і не вдалося знайти», - розповідає поліцейський.
У родині дільничного є ще один собачка породи шпіц, але він зараз проживає з дружиною та донькою поліцейського, які евакуювалися з Нікополя через постійні російські обстріли. «Дуже сумую за ними, а собаки усюди бувають зі мною - вони моя утіха та розрада», - ділиться Валерій.
Офіцер поліції з 2014 року неодноразово ніс службу у складі зведених загонів у Донецькій області. Остання ротація правоохоронця закінчилася у грудні 2022 року, за два місяці до повномасштабного вторгнення росіян в Україну. Зараз поліцейський працює у рідному Нікополі, який майже щодня потерпає від обстрілів. Багато років пройшло з 2014 року, однак незмінним лишилося те, що його собаки так само віддано тримають стрій поряд зі своїм хазяїном під щоденними обстрілами та ударами окупантів по місту, в якому Валерій працює вже понад 26 років.
«Люди тут потребують нашої допомоги, тож ми робимо все, щоб вони відчували захищеність і підтримку», - каже поліцейський. - Але і тварин шкода, які також страждають від звуків вибухів. Завжди намагаюся допомогти безпритульним собакам».
Тиждень тому нікопольські пабліки облетіло оголошення про зникнення німецької вівчарки. Як виявилось, власниця собаки потрапила до лікарні, а пес дуже сумував за нею. Одного дня він вирушив на її пошуки та загубився. 18 жовтня Валерій побачив вівчарку на вулиці та не пройшов осторонь. Поліцейський задіяв всі сили і вже за півгодини він знайшов контакт людини, яка вела пошук пса, та успішно повернув його додому.
Національна поліція України


