Психологічна підтримка на лінії життя: як фахівці ДСНС допомагають українцям у найтяжчі моменти

clock
13.11.2024 12:25

На сьогодні 128 психологів та психологинь Державної служби України з надзвичайних ситуацій працюють безпосередньо там, де потрібна їх допомога — на місцях ворожих ударів, евакуацій і навіть під час впізнання тіл загиблих. 

Їх завдання — надати екстрену підтримку постраждалим і допомогти справитися з травматичними переживаннями як дорослим, так і дітям. І таку допомогу з початку повномасштабного вторгнення отримали уже понад 260 тисяч українців!

«Психологи навчилися "розмовляти" поглядом», — поділилася під час брифінгу в Media Centre Ukraine головна фахівчиня відділу психологічного забезпечення ДСНС Іванна Давиденко.

За її словами, у критичних ситуаціях, коли багато постраждалих, команда психологів діє злагоджено, оперативно оцінює емоційний стан кожного, підбираючи найбільш ефективну модель допомоги. Зокрема, особливої уваги потребують ті, хто перебуває в ступорі — надмірно спокійний стан може вказувати на глибокий шок, що загрожує невідворотними наслідками. Саме тому психологи ДСНС працюють на межі можливого, щоб допомогти людям опанувати свої емоції й полегшити їхній стрес.

«Психологи надають першу психологічну допомогу, психологічну підтримку задля того, щоб людина могла простіше пережити свій стресовий стан. Тому що це, як «швидка допомога». Коли нам фізично погано, то ми викликаємо лікарів, а коли морально погано - ми повинні звертатися до психологів. І саме в таких кризових жахливих ситуаціях психолог приходить на допомогу сам, аби надати першу психологічну допомогу», – додала вона.

ДСНС України 

Схожі матеріали