Проводили незаконні вибори та добровільно погодились на співпрацю з окупантами: викрито чотирьох колаборантів

clock
24.01.2024 16:00

Правоохоронці Херсонської області викрили трьох місцевих мешканок, які брали участь у проведенні незаконних виборів. Жінки брали безпосередню участь в організації та проведенні незаконних виборів депутатів до державних органів країни-агресора - так званих "херсонської обласної думи І скликання" та місцевих "рад депутатів".

Зокрема, 43-річна жителька Каланчака навесні минулого року добровільно погодилась на призначення її на посаду голови так званої "чаплинської територіальної виборчої комісії" чаплинського муніципального округу херсонської області. Протягом квітня-вересня вона організовувала відповідну підготовку та проведення незаконних виборів.

"Голопристанську територіальну виборчу комісію" голопристанського муніципального округу Херсонської області очолила 35-річна жителька Старої Збур’ївки. Як "посадова особа" вона також брала участь у проведенні першої сесії незаконно створеної "ради депутатів голопристанського муніципального округу херсонської області І скликання". Там підозрювана вручила "посвідчення" обраним за результатами проведення незаконних виборів депутатам.

А 50-річна жителька Малокаховки у вересні минулого року добровільно долучилася до проведення незаконних виборів на території Каховки та Малокаховки. Вона здійснювала видачу заяв на включення до списку виборців за місцем мешкання, бюлетенів для голосування, вела облік громадян, які брали участь у проведенні незаконних виборів, закликала до участі в голосуванні, а також надавала роз’яснення з приводу правильності заповнення бюлетенів.

А на Харківщині в колабораційній діяльності викрито 53-річного жителя Куп'янського району. Чоловік обійняв управлінську посаду при окупаційній владі в селі Берестове - "виконуючого обов'язки помічника начальника відділу Петропавлівського територіального відділу тимчасової цивільної адміністрації Куп'янського району".

Чоловік брав участь у засіданнях окупаційної адміністрації, організовував на території селищ виконання рішень окупаційної адміністрації та здійснював контроль за їх виконанням. Приймав у місцевих жителів документи для подання до окупаційної адміністрації з метою отримання матеріальної допомоги. Від імені окупаційної адміністрації надавав місцевим мешканцям послуги адміністративного характеру. Збирав відомості про персональні дані жителів та контролював стан благоустрою в селах.

Усім чотирьом фігурантам заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 111-1 "Колабораційна діяльність" Кримінального кодексу України. Жінкам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Національна поліція України

 

Схожі матеріали