Пройшов підготовку у Великій Британії та Німеччині, а нині навчає українських бійців: історія прикордонника
Прикордонник Віктор із початку повномасштабного вторгнення вступив до сил Територіальної оборони України, а уже за кілька місяців - до Державної прикордонної служби.
За приписом чоловік поїхав до 6 прикордонного загону. Звідки написав рапорт про переведення на Схід. Прикордонник каже, зі зброєю на "ти". Почалося все з полювання. Таке хобі дало прикордоннику перші навички володіння вогнепальною зброєю та допомогло відточити влучність, наразі ж він один із кращих інструкторів з бойової, тактико-спеціальної підготовки та тактичної медицини в загоні. Тож чоловік хотів бути корисним на фронті.
Віктор пройшов початкову військову підготовку у Великій Британії, а нещодавно повернувся з Німеччини. Британські інструктори дуже тепло приймали наших військових.
"Британці називали нас "Джекі Чанами". Казали, що ми "круті" та постійно дякували. Вони впевнені, що ми їх рятуємо, що стримуємо зло, яке прийшло на нашу землю. А ще їх дивувала наша підготовка: вони вчили нас, а ми їх", - згадує Віктор.
Чоловік наголошує, у Великій Британії дали потужну базу, а в Німеччині - неоціненні навички введення штурмових дій в урбанізованій місцевості. В Німеччині проходили підготовку українські військові з різних відомств. Для хлопців у лісі розкинули, так званий, кемпінг. Там облаштували побут та створили максимально комфортні умови для тренувань. Учили планувати, прораховувати все наперед, а потім вже виконувати.
Для тренування українських військових були прочищені цілі лісові просіки. А для навчання тактиці ведення вуличних боїв, захоплення та зачистці приміщень, було побудовано велике місто.
"Матеріальна база та умови в яких готували нас - це було просто щось. Уявіть, величезне місто побудоване лише для тренувань: з підземними ходами і тунелями. Я настрілявся "від душі". Вдалося опанувати для себе нові види зброї. Тренували хлопців по 8 годин на день 6 днів на тиждень. У неділю був день для відпочинку та зайняття власними справами. Для дозвілля українських військових було відведено спеціальну світлицю, де час від часу влаштовували турніри з настільного тенісу, спілкувалися", - розповів Віктор.
На навчанні за кордоном прикордонник здобув не лише корисний досвід та бойові навички, а ще й чудових друзів серед іноземних інструкторів. З ними прикордонник обмінявся контактами та продовжує підтримувати зв'язок. А британські колеги зробили Віктору ще й пам'ятний подарунок - розписали для нього український прапор побажаннями скорішої Перемоги.
Наразі прикордонник вміло використовує набутий досвід при підготовці новобранців. Розповідає їм, як вижити в бойових умовах, допомагає опанувати навички володіння вогнепальною зброєю, навчає першій допомозі при пораненні. Крізь його "руки" пройшли вже сотні військовослужбовців. Частина з них захищає країну в зоні введення активних бойових дій.
Підготовка мобілізованих стала для Віктора справою всього життя. Прикордонник впевнений, що робить добре діло. І якщо хоча б частину того, що він говорить і показує запам'ятають, це врятує на фронті не одне життя.
Державна прикордонна служба України