Контраст
Шрифт

Правоохоронці викрили консула України, яка «допомагала» нелегалам з країн Азії переїхати до ЄС

clock
09.11.2023 11:00

Обіймаючи посаду другого секретаря з консульських та адміністративних питань, в 2020-2021 роках жінка вносила неправдиві відомості до електронних реєстрів та таким чином оформила 23 візи для в’їзду в Україну громадянам Ісламської Республіки Пакистан, Народної Республіки Бангладеш та інших країн із так званого переліку «країн міграційного ризику».

Дехто з тих, хто незаконно перетнув кордон, мав намір отримати візу та нелегально переправитися до країн Європейського Союзу. Інші планували на законних підставах залишитися в Україні. Однак після початку повномасштабного наступу всі виїхали за межі України до країн ЄС. 

За свої «послуги» з незаконного оформлення візи консул брала 3 800 доларів. Після оплати хабаря фігурант отримував в консульстві  українську візу та вільно в’їжджав на територію України з будь-якої країни.

За даними Міністерства зовнішніх справ, за час роботи злочинниці з серпня 2018 року по вересень 2023 року консульство видало 900 віз без погоджень. За цей самий період часу вона придбала три квартири в Києві та одну в Одесі загальною вартістю пів мільйона доларів.

Слідчі Нацполіції за оперативного супроводу Служби безпеки України провели санкціоновані обшуки за місцем мешкання злочинниці, в ході яких виявили десять тисяч доларів, переписки з охочими незаконно перетнути кордон України, ноутбук зі списками та паспортними даними «клієнтів» та інші докази. 

Все це дозволило за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомити консулу про підозру у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання засобів та усунення перешкод, вчиненому з корисливих мотивів службовою особою з використанням службового становища (ч. 3 ст. 332 Кримінального Кодексу України).

Фігурантці загрожує до 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посаду до трьох років та конфіскацією майна.

Національна поліція України

Схожі матеріали