Небезпека всюди — ДСНС закликає громадян бути обережними у побуті

clock
10.08.2023 12:05

9 серпня о 19:45 до рятувальників надійшло повідомлення про те, що в селищі Повітно на Львівщині в підвальному приміщенні двоповерхового житлового будинку знайдено четверо осіб. Попередньо люди отруїлись газами.

До місця події було направлено рятувальників 15-ої державної пожежно-рятувальної служби м. Городок, відділення радіаційно-хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального  загону спеціального призначення  ГУ ДСНС України у Львівській області, оперативну групу Львівського районного управління, медиків, працівників поліції, газову службу та інші невідкладні служби.

Прибувши до місця події, з’ясувалось, що четверо людей зайшли в підвальне приміщення будинку, де зберігалась картопля. Люди ймовірно втратили свідомість через вдихання небезпечних газів.

Пожежно-рятувальним відділенням в засобах  індивідуального захисту органів дихання, проводились роботи по витягуванню  тіл з підвалу також проводилась розвідка першого, другого поверхів житлового будинку та горища, перекриття газового вентиля, забезпечення освітлення та обгородження місця події.

Така висока концентрація газів ймовірно могла виникнути через процес гниття картоплі, яка була в підвальному приміщенні. Під час розкладу органічних матеріалів, таких як картопля, виникають різні хімічні реакції, які можуть виділяти небезпечні гази.

На жаль, внаслідок отруєння загинули четверо людей – жінка 1956 року народження та чоловіки 1952, 1978 та 1971 років народження.

Причини та обставини події встановлюють правоохоронці.
Своєю чергою, рятувальники ДСНС закликають людей бути обережнішими. При отруєннях, особливо невідомими хімічними речовинами, необхідно негайно викликати лікаря. Але ще до його прибуття необхідно правильно надати потерпілому необхідну допомогу.

В першу чергу негайно захистіть органи дихання від подальшої дії НХР.

Надягніть на потерпілого протигаз або ватно-марлеву пов'язку, попередньо змочивши її водою або 2% розчином питної соди у випадку отруєння хлором, а у разі отруєння аміаком – водою або 5%-м розчином лимонної кислоти. Винести потерпілого із зони зараження та забезпечити йому спокій і тепло.

Запам'ятайте! Перша медична допомога ураженим НХР в осередку хімічного ураження полягає у захисті органів дихання, видаленні та знезараженні стійких НХР на шкірі, слизових оболонках очей, на одязі та негайній евакуації за межі зараженої зони.

При отруєнні аміаком винести потерпілого із зони зараження, шкіру, рот, ніс промити водою. В очі закапати по дві-три краплі 30%-го альбуциду, в ніс – оливкову олію.

ДСНС України

Схожі матеріали