НАЗК відзначило МВС за вдалі практики запобігання корупції й розбудови доброчесності
Міністерство внутрішніх справ України відзначили за розробку Правил етичної та доброчесної поведінки працівників МВС і примірної антикорупційної програми юридичної особи МВС.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) системно збирає та поширює вдалі практики із розбудови доброчесності та запобігання корупції в органах влади та публічних інституціях. Це сприяє популяризації кращого досвіду роботи у цій сфері та посилює ефективність антикорупційних уповноважених через позитивний приклад.
Цьогоріч в межах збору вдалих практик до НАЗК надійшло 67 заявок від понад 50-ти організацій. Після детального аналізу та опрацювання фахівці Нацагентства відібрали 15 кращих ініціатив. Їх презентували та відзначили 9 грудня на Форумі, присвяченому Міжнародному дню боротьби з корупцією.
Зокрема, відзнаки “Вдала практика розбудови доброчесності та запобігання корупції” і заохочувальний подарунок (сертифікат на проходження навчання) від Голови НАЗК Віктора Павлущика та керівника проєкту “Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-Integrity)” Пітера Дімітрофф отримало Міністерство внутрішніх справ України – за розробку Правил етичної та доброчесної поведінки працівників МВС і примірної антикорупційної програми юридичної особи МВС.
Також відзнаки отримали і Національна поліція України – за створення цифрової навчальної платформи для поліцейських “Доброчесна поліція в одному лінку” та впровадження тестування керівництва на знання антикорупційного законодавства, Донецький державний університет внутрішніх справ – за створення тренінгового центру “Виховання доброчесності” та розробку Практичного порадника до Правил етичної та доброчесної поведінки працівників МВС, Національна академія внутрішніх справ – за створення товариства уповноважених з антикорупційної діяльності закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання системи МВС, та Державне підприємство "ІНФОТЕХ" – за впровадження Самооцінки конфлікту інтересів.
Зазначимо, що інститут уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції є первинною ланкою антикорупційної інфраструктури, яка забезпечує увесь спектр функцій із запобігання корупції на локальному рівні. Серед завдань уповноважених – надання методичної та консультаційної допомоги з питань запобігання корупції, організація антикорупційного навчання, участь в управлінні корупційними ризиками, здійснення заходів із виявлення конфлікту інтересів та сприяння його врегулюванню. Від фаховості уповноважених значною мірою залежить корпоративна культура нетолерування корупції працівниками певного органу чи організації.
Форум, присвячений Міжнародному дню боротьби з корупцією, було організовано проєктом “Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-Integrity)”, що фінансується спільно USAID і UK International Dment. Партнерами заходу також є Національне агентство з питань запобігання корупції і Офіс Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Департамент комунікації МВС України
За матеріалами НАЗК