МВС презентувало книгу «Герої. Третій рік повномасштабної війни»

clock
21.02.2025 13:00

У Києві Міністерство внутрішніх справ України презентувало нову книгу – «Герої. Третій рік повномасштабної війни», яку присвятили воїнам відомства та рятувальникам.

«Книга, яку ми презентуємо – це історії сильних, історії відважних, історії тих, хто знаходиться в залі. Ці книги ми презентуємо не лише в Україні, а також і на міжнародній арені, показуючи ваш приклад волі та незламності. Хочу подякувати кожному і кожній із вас», – зазначила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

У книзі «Герої. Третій рік повномасштабної війни» 28 історій тих, хто складаючи безпрецедентний іспит на свою зрілість, стійкість і незламність, героїчно виборює незалежність нашої Держави. Ця книга – внесок у героїчний літопис, який пише зараз українська нація і є продовженням минулорічних видань. 

Тимчасово виконуючий обов’язки заступника командувача Нацгвардії України по роботі з особовим складом полковник Валентин Острижний заявив, що жодного тиражу книг не вистачить, щоб помістити туди всіх героїв: 

«Наші захисники і захисниці щодня йдуть на ризик для порятунку людей, для захисту наших міст, для захисту кожного сантиметра нашої землі. Важливо надихати військовослужбовців, надихати всіх цивільних і пам’ятати всіх, хто віддав життя за нашу незалежну Україну».

Проєкт реалізовано Департаментом комунікації МВС України спільно з комунікаційними підрозділами центральних органів виконавчої влади системи МВС, а саме – Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Історія має свої імена. Серед присутніх на офіційній презентації і ті, чиї історії назавжди закарбовані на сторінках книги. 

Володимир Бойчук, позивний «Байдар» 

Успішний артист цирку, який понад 10 років працював у закордонних циркових концертних програмах, зокрема і в знаменитому цирку “дю Солей”. Побував у десятках країн, мав графік і розписаний на роки вперед. Але із початком широкомасштабного вторгнення рф на території України, чоловік добровільно став танкістом у складі 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України. 

За проявлену відвагу, професіоналізм і майстерність Володимир Бойчук був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Андрій Шевчук, позивний «Шева»

«Шева» прийшов до армії у 2020 році, коли його призвали на строкову службу. Після початку повномасштабної війни перевівся до бригади «Рубіж» і став парамедиком. Небезпека стала стихією Андрія Шевчука. «Шева» пишається тим, що врятований ним боєць назвав на честь нього свого сина. 

За проявлену мужність, відповідальність і врятовані життя гвардієць на позивний Шева був нагороджений відзнакою Президента України «За оборону України», а також державною медаллю «За врятоване життя».

Андрій Приймаченко, позивний «Архангел»

Андрій Приймаченко з 2014 року пройшов бойовий шлях від командира взводу до командира окремого загону ЦСП "ОМЕГА". Вже під час повномасштабної війни у 2022 році Андрій Приймаченко, провівши аналіз розвідувальних даних, спланував і розрахував операцію, яка дала початок звільненню міста Ірпінь на Київщині. Також, офіцер відзначився героїчними діями в запеклих боях на Ізюмському напрямку.

За особистий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності Андрій Приймаченко був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Андрію присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Міністром внутрішніх справ Ігорем Клименком прийнято рішення присвоїти Івано-Франківському ліцею безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС України ім’я Героя України Андрія Приймаченка.

Під час презентації книги, дружина «Архангела» зазначила, що пишається чоловіком і вірить, що все, що він зробив зі своїми побратимами – задля вільної та мирної України.

Артем Щусь

На початку повномасштабного вторгнення поліцейський Артем Щусь створив першу евакуаційну групу «Білий янгол», яка допомагала людям на Мар’їнському напрямку. Разом із побратимами він зробив неможливе – евакуював з Мар’їнки усіх мирних жителів. 

На заході у Києві поліцейський нарешті побачився з родиною, яку із-за служби нині бачить не часто. Однак, дружина Артема зазначила, що вони пишаються ним і чекають завжди.

У 2024 році, з нагоди Дня захисників і захисниць України Президент вручив Артему Щусю орден «За мужність» ІІІ ступеня.

Олег Булатов, позивний «Балу»

За плечима «Балу» понад 10 років бойового досвіду. Він добровольцем пішов у роту міліції особливого призначення, брав участь у боях під Іловайськом, у Вуглегірську, пройшов полон, отримав  поранення. Повномасштабне вторгнення застало його у Маріуполі. Попри складнощі тоді, підрозділу Олега вдалося вийти з міста.

За захист країни, відвагу, мужність та стійкість поліцейський Олег Булатов нагороджений нагрудним знаком «За відзнаку в службі», державною нагородою «Захиснику Вітчизни», відзнакою Президента України – медаль «За участь в антитерористичній операції», відзнакою Головного управління розвідки Міністерства оборони України – медаль «За сприяння воєнній розвідці України» ІІ ступеня, державною нагородою України – орден «За мужність» ІІІ ступеня, відзнакою Збройних Сил України – почесний нагрудний знак «Срібний хрест». 

Анна Щетініна

Анна – капітан служби цивільного захисту, в професії вже 15 років. Психолог у складі оперативно-рятувальних загонів виїжджає на місця надзвичайних ситуацій, ракетних ударів.  Найскладнішим періодом стала її робота на місці зруйнованого багатоповерхового будинку у Дніпрі в січні 2023 року. Упродовж кількох днів вона стабілізувала постраждалих у гострих стресових станах, підтримувала родичів загиблих і супроводжувала їх під час процедури впізнання тіл. 

За мужність, відвагу та самовідданість Анна Щетініна була нагороджена відзнакою ДСНС «За відвагу в надзвичайній ситуації» та відзнакою Президента України «За оборону України». 

Про мотивацію Анни Щетініної та нелегку службу – в рамках проєкту МВС “Герої”.

Артем Костиря

Відвага підполковника служби цивільного захисту, начальника Харківського районного управління Головного управління ДСНС України у Харківській області врятувала тисячі життів. У вересні 2022 року після повної деокупації Харківського району Артем організовував відновлення пошкоджених пожежно-рятувальних підрозділів. Під час ліквідації складних пожеж з великими площами він неодноразово потрапляв під повторні ворожі обстріли, але продовжував організовувати аварійно-рятувальні роботи, заходи з безпеки особового складу та рятування людей. Загалом за його безпосередньої участі з прифронтових населених пунктів евакуйовано понад 2400 місцевих жителів. 

13 липня 2024 року, отримавши повідомлення про загрозу повторного обстрілу, Артем негайно організував та особисто забезпечив відведення співробітників ДСНС, працівників залізниці та цивільного населення із зони ураження. Проте сам вийти не встиг. 

Указом Президента України Володимира Зеленського за героїзм, мужність і відвагу, виявлені під час виконання завдань за призначенням в умовах воєнного стану, вагомий особистий внесок у зміцнення безпеки держави, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові ціною власного життя підполковнику служби цивільного захисту Костирі Артему Петровичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно). 

Андрій Єфросиненко, позивний «Каспер»

Із початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, Андрій Єфросиненко мобілізувався до лав Державної прикордонної служби. Батьки Андрія, які були присутні під час презентації книги, розповіли, що перші півроку не знали про те, що син на фронті, адже не хотів, що за нього хвилювались. Проте, рідні прикордонника його вибір прийняли та підтримали.

Чоловік проявив надзвичайний героїзм під час бою 14 листопада 2023 року біля селища Першотравневе на Харківщині. Його група опинилася під масованим артилерійським вогнем противника. Ворог під прикриттям щільного артилерійського та мінометного вогню активно штурмував наші позиції. Очоливши групу, Андрій вступив у бій, який тривав понад 7 годин. Зусиллями наших бійців вдалось відбити ворожу атаку. Завдяки вмілим та професійним діям підполковника Єфросиненка ворог втратив до 30 осіб та відступив. На жаль, внаслідок кульового поранення Андрій загинув.

За мужність та героїзм, проявлені під час виконання військового обовʼязку, підполковнику Єфросиненку Андрію Васильовичу присвоєно чергове військове звання полковник (посмертно) та звання Героя України (посмертно). 

Єлізавета Мельник, позивний «Мала»

22-річна дівчина родом з Миколаєва приєдналась до лав прикордонників за місяць до повномасштабного вторгнення. Після завершення навчання разом зі службовою собакою Вільмою розпочала службу у підрозділі, що боронить кордони на Очаківському напрямку. 

Зараз захисниця разом із хлопцями боронить наше українське небо у складі мобільно-вогневої групи як стрілець, знищуючи дрони російської армії. Її група спеціалізується на знищенні ворожих БпЛА, яка вже знищила 35 дронів, а на її особистому рахунку 5 дронів. 

Дівчина поділилась, що наразі її хвостата напарниця Вільма на реабілітації, адже отримала не одну контузію внаслідок ворожих обстрілів. За професіоналізм, сміливість та самовідданість Єлізавета Мельник «Мала» нагороджена нагрудними знаками «За мужність в охороні державного кордону України» та «Відмінний прикордонник».  

Микола Арнаут, позивний «Батон»

«Батон» – боєць, який має глибинне розуміння війни, адже його бойовий шлях розпочався ще з 2014 року. Він пройшов службу від стрільця до командира застави. 

На початку листопада 2024 року під керівництвом «Батона» воїни 2 го відділення прикордонної служби 1ої прикордонної комендатури швидкого реагування взяли у полон двох «штормівців», що намагалися вибити наших хлопців із позицій під Вовчанськом. І таких вдалих операцій у прикордонника чимало за час війни. 

За час своєї служби прикордонник нагороджений: медаллю Президента України «Захиснику Вітчизни», відзнакою Міністра оборони України «Захиснику України», а також відомчими нагородами: нагрудним знаком «Відмінний прикордонник», нагрудним знаком «За мужність в охороні державного кордону». 

Військовослужбовець НГУ, репер та ведучий заходу Артем Лоїк подякував кожному за боротьбу, подарувавши свої музичні треки.

Усі герої та рідні отримали на згадку книгу «Герої. Третій рік повномасштабної війни» та особливі пам'ятні монети “Сміливість бути.UA” від Національного банку України. Вона відображає те, що з початку повномаштабного вторгнення об’єднало всіх українців – це сміливість. 

Дякуємо кожному і кожній за витримку, незламний дух і за прагнення до перемоги! Шануємо воїнів і пам'ятаємо тих, хто віддав за незалежність України і безпеку людей найцінніше – життя.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали