Як ветеран із втратою зору вчиться жити серед темряви – історія Руслана Чернікова

clock
29.04.2025 12:00

Для 47-річного Руслана з Київщини російсько-українська війна почалася ще у 2014 році. Тоді він, як і інші не байдужі, долучався до оборонних дій у зоні АТО, захищаючи українську землю від російських загарбників. Однак згодом чоловік повернувся до мирного життя і працював старшим менеджером продажу автозапчастин. 

Усе змінилось 24 лютого 2022 року. Руслан, як і більшість українців, прокинувся того зимового ранку не від будильника, а внаслідок свисту і вибуху ворожих ракет. Згодом чоловік отримав повістку і долучився до лав Національної гвардії України – ніс службу на Донеччині.

Був бій, до нас на позицію зайшла ДРГ. Коли вони вийшли – почався масивний обстріл. Внаслідок прильоту неподалік міни, у мене мінно-вибухова травма. Побратими змогли мене забрати із зони ураження, але ніхто не знав, що зі мною, просто був великий опік. Лише через деякий час мене змогли евакуювати до медзакладу”, – згадує Руслан Черніков той день, коли втратив зір.

З того часу чоловік вчиться приймати себе і темряву навкруги. Спочатку зору не було взагалі, однак зараз він починає бачити обриси і деякі світлі ділянки. 

Курс “Перезавантаження” в медичному реабілітаційному центрі МВС Руслан проходить уже втретє:

“Зранку різні процедури, фізіотерапія, масажі, зустрічі з психологом, а потім починаються уроки. Ми вчимося читати за допомогою шрифту Брайля, користуватися гаджетами і спеціальними додатками на них, а також задіяні у різні арт-терапії”.

Руслан ділиться, що треба мати силу, аби взяти білу тростину, аби сісти за вивчення за шрифт Брайля, аби адаптуватися до нових викликів у невізуальному світі. Для багатьох дорослих людей зробити це складно, зокрема через психологічні бар’єри. Тепер ветеран мріє опанувати техніки масажу, аби в майбутньому мати змогу працювати, надаючи реабілітаційні послуги іншим.

Триває курс для ветеранів із втратою зору 21 день, протягом якого на базі медичного реабілітаційного центру Міністерства внутрішніх справ України ветерани навчаються орієнтуватися в просторі з білою тростиною, відвідують заняття з психологом та фізичним терапевтом, займаються танцями для зміцнення амплітуди тіла, емоційно розвантажуються на анімалотерапії, зокрема із конями та собаками.

Детальніше про реабілітаційний курс “Перезавантаження” дивіться у відео від Міністерства внутрішніх справ України.

Департамент комунікації МВС України 

 

Схожі матеріали