“Ми помстимося кожному”: історія Луганського прикордонного загону в документальному проєкті МВС “На межі”
Вони - на кордонах, на рубежах, на межі життя та смерті, межі можливостей та людяності. Вони - на варті безпеки. Вони першими зустріли ворога і першими дали бій. А нині спільно з силами оборони стоять на варті незалежності. Вони - прикордонники.
Міністерство внутрішніх справ України презентує документальний проєкт “На межі”. У цьому випуску - про становлення та героїзм легендарного Луганського прикордонного загону, на базі якого було створено бригаду Гвардії наступу “Помста”.
Помститися за полеглих побратимів та повернутися додому на Луганщину - основна мета бійців цього підрозділу.
“Лозунгом нашого прикордонного загону є “відроджені перемогти”. Перемога буде і буде за нами. Ми повернемось однозначно на Луганщину, безпосередньо в Луганськ, в Мирний 21 - своє місце постійної дислокації. Ми нагадаємо і помстимося кожному, хто на своєму шляху приніс нам втрати”, - каже начальник Луганського прикордонного загону Олександр Осипець.
Прикордонники Луганського загону брали участь у боях за Станицю Луганську, Щастя, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Кремінну, Рубіжне, Лиман, Слов’янськ, Соледар і Бахмут. Нині виконують завдання по всій лінії зіткнення - від Куп’янського до Авдіївського напрямків.
Із початку повномасштабного вторгнення на рахунку прикордонників десятки полонених окупантів, три збитих ворожих літаки, сотні знищених російських дронів, одиниць бронетехніки, складів та ліквідованих загарбників.
У цьому випуску ви дізнаєтесь:
- У якому стані був кордон із росією після проголошення Незалежності України?
- Чому прикордонникам довелось покинути Луганськ у 2014-му?
- Як зустріли ворога 24 лютого 2022?
- Скільки протистояли “вагнерівцям” у Бахмуті?
- Чому жителі Закарпаття вступають до лав Луганського прикордонного загону?
- Чому стали “Помстою” та що буде далі?
Про тих, хто щодня на межі добра і зла - дивіться у матеріалі.
Департамент комунікації МВС України


