Леонід Тимченко: «Створюємо систему соціальної підтримки постраждалих від війни, яка втілює професіоналізм і емпатію»
На цьому наголосив заступник Міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко, відкриваючи тренінг «Ефективні методи соціальної підтримки» для соціальних працівників системи МВС. Серія таких тренінгів відбулася впродовж листопада цього року. У них узяли участь близько 80 соціальних працівників органів системи МВС. Навчання відбулося за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) у три сесії.
«Ці сесії – це не лише про здобуття знань, а й про новий підхід до того, як ми, державні службовці, реагуємо на потреби тих, хто постраждав через війну, – зазначив Леонід Тимченко. – Орієнтуючись на практичні навички та розуміння травматичного досвіду, ми створюємо систему підтримки, яка втілює професіоналізм і емпатію, забезпечуючи ефективність, що ніхто не залишиться поза увагою у наших спільних зусиллях із відновлення».
«Для Програми розвитку ООН співпраця з МВС є надзвичайно важливою; вона є частиною нашої програмної діяльності, спрямованої на забезпечення стійкості, стале відновлення та розвиток України. Надання соціальної допомоги людям, які найбільше постраждали від війни - це той напрямок, за якістю якого кожен громадянин чи громадянка формує свій рівень довіри до державних послуг, державних інституцій та держави загалом. Це надзвичайно відповідальна робота», - наголосила Олена Урсу – очільниця напрямку «Демократичне врядування» ПРООН в Україні.
Заступник Міністра внутрішніх справ подякував міжнародним партнерам за допомогу й підтримку.
Цілі тренінгу:
засвоїти базові знання щодо впливу травматичного досвіду на постраждалих внаслідок війни, ветеранів, у тому числі з інвалідністю;
ознайомитись з особливостями налагодження комунікації та взаємодії з постраждалими та членами їхніх сімей, ветеранами, у тому числі людьми з інвалідністю;
покращити знання та практичні навички, необхідні для організації і надання соціальної підтримки постраждалим, членам їхніх сімей, ветеранам, у тому числі людям з інвалідністю;
підвищити обізнаність щодо професійної реінтеграції ветеранів.
У свою чергу Олена Урсу зазначила, що ці тренінги лише один із важливих напрямків співпраці ПРООН та МВС.
Серед інших проєктів – інклюзивні автошколи, в яких навчання доступне всім громадянам, зокрема й людям з інвалідністю. Наступний напрямок – співпраця з ДСНС щодо протимінної діяльності. Ще один важливий проєкт – психологічна підтримка підрозділів ДСНС та Національної поліції. Також в числі проєктів – співпраця з криміналістичними підрозділами Національної поліції – навчання задля ефективного документування воєнних злочинів росії та інші.
Леонід Тимченко звернувся до учасників навчань:
«Ви маєте допомагати людям, які постраждали, які віддають найцінніше – своє здоров’я і своє життя, працювати з їхніми родинами й дітьми. Хочу подякувати кожному з вас. У керівництва Міністерства внутрішніх справ є розуміння того, наскільки складною ділянкою ви опікуєтеся. Ваша робота полягає не тільки в соціальному захисті, вона насправді полягає і в наданні психологічної допомоги».
За словами заступника Міністра, це вимагає емпатії, прийняття, відповідальності, розуміння того, що ми робимо дуже важливу та відповідальну роботу.
«Ми всі трансформуємося під ті умови, які диктує нам війна і в яких ми всі вимушені працювати. На нас дивиться весь світ – наскільки ми готові продовжувати цей спротив. Тут ви можете поділитися одне з одним досвідом, кращими практиками і знайти нові рішення, кому й наскільки важко і кому треба допомогти, а кого змотивувати», - підсумував Леонід Тимченко.
Також у рамках проєкту міжнародні партнери передали планшети для роботи соціальних працівників МВС.
«Для нас є великою честю допомогти вам у виконанні вашої роботи. А кожному і кожній з вас – величезна подяка за роботу, яку ви виконуєте», - заначила Олена Урсу – очільниця напрямку «Демократичне врядування»
Департамент комунікації МВС України