Контраст
Шрифт

Крали нафту та заробляли понад 500 тисяч гривень: правоохоронці затримали учасників злочинної групи (відео)

clock
01.09.2023 14:20

Правоохоронці на Полтавщині викрили міжрегіональне злочинне угруповання. Створили його двоє раніше судимих за аналогічні злочини уродженців міста Лубни. До "роботи" як спільників вони залучили колишніх працівників правоохоронних органів та мешканців двох областей. Учасники групи "врізалися" в трубопровід для викрадення нафти. 

Спільники заздалегідь підібрали найбільш вдале місце для "врізки", придбали землерийну машину і незаконно підʼєдналися до нафтотрубопроводу одного з газопереробних заводів на території Чернігівської області.  Під ґрунтом зловмисники проклали відвід загальною довжиною близько 5 кілометрів. З протилежного боку - встановили резервуар для накопичення викраденої вуглеводної сировини.

Кожен із учасників злочинного угруповання дотримувався правил конспірації: для спілкування використовували виключно радіостанції, а для роботи у пізній час - біноклі нічного бачення і тепловізори.

Викрадену нафту ділки вивозили спеціально обладнаними вантажними автомобілями. За один раз їм вдавалось викрасти до 12 кубічних метрів сировини. Далі ділки збували її нафтобазам та різним комерційним структурам на території Полтавської, Чернігівської та Черкаської областей. У результаті мали понад 500 тисяч гривень прибутку.

Правоохоронці затримали учасників злочинної групи під час крадіжки нафти. За місцями проживання, реєстрації та в автомобілях фігурантів провели 18 обшуків, вилучили спецтехніку, вантажні та легкові автомобілі, обладнання для закачування вуглеводневої сировини, документи та "чорнові" записи.

Пʼятьом учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 185 (Крадіжка) та ч. 2 ст. 292 (Пошкодження об'єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів та нафтопродуктопроводів) Кримінального кодексу України. Затриманих фігурантів помістили до ІТТ міста Полтава.

Національна поліція України

Схожі матеріали
Діяльність