Керівник ГСЦ МВС презентував зміни в іспитах на посвідчення водія

clock
19.05.2023 12:15

У Донецькому державному університеті внутрішніх справ, начальник Головного сервісного центру МВС виступив перед курсантами із темою, яка може стосуватись кожного. Адже в Україні планується зміна умов складання теоретичних та пракичних іспитів для отримання посвідчення водія.

«Безпека на дорозі — один із напрямків діяльності Головного сервісного центру МВС. Оскільки саме до нашої компетенції належить екзаменація кандидатів у водії різних категорій транспортних засобів. Як єдиний в Україні орган видачі посвідчення водія вперше, ми активно працюємо над удосконаленням усіх процесів при складанні іспитів. Технічний прогрес рухається і ми з ним. Цього року перед нами стоїть завдання змінити процедуру складання іспитів у сервісних центрах МВС. На меті — виключення фактору впливу екзаменаторів чи сторонніх осіб на результати іспитів, а також розширення інструментів для оскарження результатів. Гаслом цього проєкту є «Знаєш — успішно складаєш». Прозорість складання іспитів — це те, що хоче суспільство і те, що ми маємо забезпечувати», — зазначив Микола Рудик у своєму виступі на конференції.

ГСЦ МВС має на меті зробити:

  • запис на практичний іспит онлайн — кількість візитів може скоротитись до 1, адже талон попереднього запису можна буде отримати через сайт ГСЦ МВС, а не тільки в терміналі в приміщенні, як це є зараз;
  • оскарження результатів іспитів можна буде здійснити впродовж тривалішого періоду — він становитиме 30 днів, а не 3 як зараз;
  • фіксація складання іспитів розшириться, тому можна буде і почути і побачити з різних ракурсів усе, що відбувалось під час іспиту — у класах для теорії більше не буде «сліпих зон», адже буде по 4 камери спостереження, які забезпечать перехресне знімання та додатково фіксуватиметься і звук у приміщенні, а в автівках категорії В для практичних іспитів буде по 2 реєстратори, камера з кутом огляду салону на 360°.

А щодо порядку самих іспитів —  для людей не змінюється нічого. На теорії як було 20 питань та 20 хвилин —  так і залишається. На практиці як було виконання руху за маршрутом —  так і є.

Також вправи на майданчику біля сервісного центру МВС на час дії воєнного стану поки спрощені —  є тільки рух за маршрутом. Усі маршрути затверджені нами та військовими адміністраціями і опубліковані на сайті», — пояснив начальник Головного сервісного центру МВС.

Усі ці зміни мають відбутись до кінця 2023 року.

Головний сервісний центр МВС України

Схожі матеріали