Контраст
Шрифт

Італія сприятиме Україні у післявоєнному відновленні, зокрема і з гуманітарним розмінуванням територій

clock
26.08.2022 08:30

Про долучення Італії до відновлення українських територій заявив міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Луіджі Ді Майо, сьогодні під час зустрічі з міністром внутрішніх справ України Денисом Монастирським. Очільники двох відомств співголовують в Україно-Італійській Раді з економічного, промислового і фінансового співробітництва. У пакет допомоги увійдуть зокрема 2 мільйони євро для гуманітарного розмінування на деокупованих територіях. 

Під час зустрічі Денис Монастирський підкреслив, що Італія є не лише одним із основних торговельно-економічних партнерів України в Європі, а й щирим другом нашої держави. Він подякував Луїджі Ді Майо за його особисту позицію щодо України, яка була означена виходом з партії «Рух п’яти зірок» через принциповий намір подальшої консолідації зусиль Уряду Італії щодо підтримки України та дотримання єдиної політики ЄС. Міністр внутрішніх справ запросив Італію до участі у проєктах післявоєнного відновлення України.

Зі свого боку Луіджі Ді Май нагадав, що 2021 рік був рекордний в економічній співпраці між Італією та Україною. Він також припустив, що  2022-й став би ще кращим, якби не війна росії проти України.

“Ми як Міністерство закордонних справ та міжнародної співпраці підписали договір з італійськими міськими радами. Багато італійських великих та малих міст мають підписані меморандуми про співпрацю з українськими містами. Це братерство між містами, яке народилося або до війни, або під час неї. І ми хочемо використати цей канал для того, щоб працювати у напрямі відновлення України. Починаючи від сьогодні, Італія як на найвищому державному рівні, так і на місцевих рівнях зможе приєднатися до проєктів відновлення України. В рамках цього проєкту, ми вирішили надати 2 мільйони євро, які будуть направлені для гуманітарного розмінування”, - зазначив очільник МЗС Італії.

Він також уточнив, що частину обладнання для розмінування, Італія зможе передати українським рятувальникам найближчим часом.

Окрім того, сторони обговорили прискорення ратифікації підписаної в червні минулого року міжурядової Угоди про українсько-італійське поліцейське співробітництво.

Денис Монастирський також висловив подяку міністерству внутрішніх справ Італії та колезі – пані Лучані Ламорджезе за прийом у Мілані членів сімей співробітників системи МВС України, які залучені у відсічі російській агресії. 26 квітня в Мілан прибули 88 осіб. Наразі більшість членів родин продовжують своє перебування на території Італійської Республіки.

Нагадаємо, останнє зібрання двосторонньої Ради з економічного, промислового і фінансового співробітництва окреслило перспективи цілого ряду потужних і амбіційних проєктів, таких, зокрема, як спорудження гілки високошвидкісної залізниці, а також спільні плани в космічній, агропромисловій галузях, кораблебудуванні. На жаль, війна стала на перешкоді.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали
Діяльність