«Кожна пошукова операція, що завершується знаходженням людини – це щастя», – кінологиня Юлія Сечейко

clock
02.04.2025 11:02

У День українського кінолога, 2 квітня, МВС України спільно зі «Сніданком з 1+1» презентують проєкт – «Служба на двох», присвячений кінологам та чотирилапим захисникам, які щодня рятують життя, охороняють кордони та активно борються зі злочинністю.

Принагідно цього дня до студії «Сніданку з 1+1» завітала капітан служби цивільного захисту, інструктор відділення спеціальної підготовки рятувальних підрозділів, групи підготовки підрозділів Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України Юлія Сечейко, разом із чотирилапим напарником на прізвисько Тото. Офіційне ім’я песика – Dolfin On The Wawes Maritem Crew.

«Дресирування породи бігль – це задача із зірочкою, але мені пощастило. Тотоша дуже гарний і врівноважений пес, який віддається роботі. Йому вдається бути чесним зі мною і я впевнена, що якщо він взяв слід – то він його не втратить», – розповідає Юлія Сечейко.

Юлія зізнається, мріяла про цю собаку ще з 2010 року, коли побачила цю породу на виставці. І от, через 10 років, кінологиня зустрілась зі своїм напарником:

«Вперше я побачила цю породу на виставці в Києві у 2010 році й одразу закохалася.  І ось 16 серпня 2020 року наша зустріч відбулась. Цуценя було фантастичне, але заплановане мною прізвисько зовсім не підходило йому. І декілька днів я прискіпливо обирала нове ім’я – Тото».

Кінологиня зазначає, перед тим як собака отримає допуск до реальних рятувальних місій, вона проходить атестацію. Існує три рівні сертифікації: початковий (з 15 місяців), середній (з 1,5 року) та вищий (з 2 років). Рятувальні собаки ДСНС щороку підтверджують свою кваліфікацію, складаючи відповідні тести.

Та найголовніше у всьому цьому процесі — взаєморозуміння між кінологом і собакою. Це не просто робоче партнерство, це справжня дружба, заснована на довірі, повазі та спільній меті. Кінолог повинен відчувати свою собаку, розуміти її можливості, підтримувати у складні моменти та мотивувати до роботи. І, звісно, любити її. Бо без любові жодне навчання не буде ефективним.

«Завдяки командній роботі нам вдалося врятувати літню людину і підлітка. Тото може взяти слід і допомогти рятувальникам зрозуміти напрямок у якому треба проводити пошуково-рятувальні роботи», – розповідає Юлія.

Більше про історію чотирилапого рятувальника Тото дивіться у нашому відео.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали