Ігор Клименко: «Білий янгол» вивіз близько 3 тисяч людей з небезпечних територій, з них понад 400 – це діти

clock
26.05.2023 20:00

Про це Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив в інтерв’ю «РБК-Україна». 

Глава відомства розповів, що інколи евакуаційному екіпажу «Білий янгол» важко переконати батьків, що дитину треба вивезти з небезпечних територій. Навіть попри обстріли і постійні атаки армії рф деякі люди не хочуть покидати рідних домівок.

«Одну дитину ми нещодавно діставали з підвалу, куди мати з цією дитиною на руках сховалася і не хотіла виходити. Це було в Донецькій області. Таке відбувається і в Торецьку, і в Часовому Яру. Ми звідти всіх уже вивезли, але, на жаль, деякі наші люди не розуміють всієї небезпеки», – розповів Міністр внутрішніх справ.

Наразі «Білий Янгол» вивіз близько 3 тисяч людей з небезпечних територій, з них понад 400 – це діти.

«Ми евакуйовуємо людей з сіл Херсонської області, яка постійно обстрілюється. Ми намагаємось слідкувати за театром бойових дій разом з місцевою владою, щоб вчасно приїхати і визволити людей з цієї пастки», – наголосив Ігор Клименко.

Під час таких евакуаційних операцій нерідко «Білі янголи» отримують поранення, але навіть під кулями вони рятують людей, вивозячи їх на безпечну територію.

«Днями члени екіпажу «Білого янголу», який з передмістя Бахмуту мав вивозити дітей, батьки яких переховували, отримали поранення. Вони перев’язали собі рани і через кілька годин поїхали знову, щоб все-таки забрати цих дітей. Що рухає цими батьками – важко сказати, але держава має виконати свою функцію і захистити дітей, чим ми і займаємося», – розповів Міністр внутрішніх справ України.

Повне інтерв'ю Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка інформаційному агентству «РБК-Україна» читайте тут.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали