Як виводиться ДНК-профіль для пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин - пояснення Артура Добросердова

clock
04.02.2025 09:30

Під час етеру на Українському Радіо Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов детально розповів про те, як відбувається експертиза по виведенню ДНК-профілю для визначення співпадіння між рідними та тілом загиблого. 

За словами Артура Добросердова, надання біологічного зразка від родича зниклої особи - абсолютно безболісна процедура. Для цього необхідно звернутися в поліцію, і слідчий за кілька хвилин організує відбір.  

Система для відбору і тривалого його зберігання – це пластиковий прилад розміром не більше, ніж пульт від телевізора. У повнокровних рідних зниклої безвісти особи (батьків чи дітей) відбирається зразок букального епітелію (мазок з внутрішньої частини щоки), який потім передається слідчим в лабораторію, призначається відповідна експертиза та береться ДНК-профіль.  Далі цей профіль розміщується в Центральний облік генетичних ознак людини (ЦОГОЛ).

«Якщо одна з версій слідства, що зникла особа загинула, при знаходженні тіла (останків) також візьмуть біологічний зразок і виведуть ДНК-профіль. Центральний облік генетичних ознак людини дасть попередній висновок, що є співпадіння. Після цього буде проведена додаткова порівняльна експертиза. Зрештою експерт зможе зробити остаточний висновок, чи належить тіло загиблого до родичів особи, яка здала біологічний зразок», - пояснив Уповноважений.

Добросердов за столов в офісі МВС спілкується з жінкою

Під час свого етеру на Українському Радіо 3 лютого Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов роз’яснив, коли припиняється статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали