У МВС роз’яснили, коли припиняється статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов під час свого етеру на Українському Радіо назвав умови припинення статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин.
«Є два випадки, коли припиняється статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Перший – коли встановили місцезнаходження живої особи, яка вільна в своїх діях. Зокрема, це, наприклад, військові, які повернулися з полону. Або особи, які змогли виїхати до третіх країн і вони дійсно вільні. Другий випадок – це ідентифікація особи у тілі (останках), коли за результатами розслідування, проведення певних експертних досліджень, слідчий або прокурор виносить процесуальне рішення щодо ідентифікації тіла загиблого», - повідомив Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов.
За його словами, в усіх інших випадках інформація про особу знаходиться в Реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Це може бути, наприклад, рішення суду про оголошення особи померлою, або повідомлення про перебуванні в полоні.
«На жаль, є випадки, коли було підтвердження про особу, яка перебувала в полоні, а потім тіло цієї людини надходило при репатріації», - пояснив Артур Добросердов.
Департамент комунікації МВС України