Функціонал поліції з початком повномасштабного вторгнення зріс на 80%, водночас чисельність поліції не зросла, - Ігор Клименко

clock
04.01.2024 12:15

Навантаження на поліцейських з початком повномасштабного вторгнення зросло на 80%. Водночас чисельність поліції не зросла, так само, як і відсутні нові набори до лав поліції. Про це заявив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в інтерв’ю Національному телемарафону «Єдині новини».

«У поліції служить зараз 98 тисяч поліцейських. До повномасштабної війни вони рівномірно були розосереджені по всій території держави», - наголосив Міністр.

З початком вторгнення, підкреслив очільник МВС, почалися тектонічні рухи. І тепер в зоні бойових дій і в прифронтових територіях, а це - 900 км  від Чернігівщини на півночі до Миколаївщини на півдні -  несуть службу в посиленому режимі 35 тисяч поліцейських. 

«Ще 5 тисяч поліцейських у лавах бригади «Лють», - уточнив Ігор Клименко. 

Решта забезпечують правопорядок в країні, борються з криміналом і забезпечують порядок на дорогах, реагують на звернення громадян.

«Якщо до вторгнення на кожні 10 тисяч населення в Україні було по 23-26 поліцейських, то тепер тільки в деокупованих прифронтових областях цей показник становить 100», - зазначив Міністр, додавши, що коло обов’язків і завдань у поліцейських зросло на 80%. Тобто практично вдвічі. 

«При цьому кількість поліцейських не збільшилася, набори до поліції не проводились, бо ми розуміємо, що країні зараз важко», - наголосив Ігор Клименко. 

Але якщо ситуація буде розвиватися так, зазначив він, що потрібно щоб поліцейські стали до зброї, то вони це зроблять. І нагадав перші місяці вторгнення, коли практично на всіх оперативних напрямках поліцейські давали відсіч російським окупантам у складі зведених загонів.

Департамент комунікації МВС Украіни

Схожі матеріали