Фахівці з ментального здоров’я МВС опановують унікальні практики для подолання кризових станів у військових
Департамент охорони здоров’я МВС України у співпраці з ГО «Генофонд нації» організували дводенний тренінг для фахівців з ментального здоров’я відомчих медзакладів. Для допомоги військовим 35 учасників опановують інноваційні практики від кризового психолога, майора Армії Оборони Ізраїлю у відставці Алекса Гальчинського.
«Алекс Гальчинський є мегапрофесіоналом своєї справи. Він не просто досвідчений кризовий психолог та психотерапевт, він супервізор, який впроваджує свої унікальні практики в роботі з військовими із важкими емоційними травмами. Ви - професіонали і знаєте потреби своїх пацієнтів, адже щодня працюєте з бійцями, які пройшли найгарячіші точки фронту і полон. Впевнена, що унікальні методи, які представить тренер, будуть застосовані вами у щоденній роботі. Ми також розраховуємо, що ви поширите отримані тут навички серед своїх колег у відомчих закладах. Наше спільне завдання – підтримати, допомогти, полікувати серце і душу нашим захисникам та захисницям», - заявила Директор департаменту охорони здоров’я МВС України Лілія Бойко.
Вона подякувала за співпрацю в організації навчань громадській організації «Генофонд нації», яку очолює прикордонник у відставці, ветеран російсько-української війни Юрій Данилюк:
«20 років я присвятив службі в ДПСУ, маю великий бойовий досвід, тому проблеми ментального здоров’я бійців мені дуже знайомі. Наразі до нашої організації надходить безліч запитів від постраждалих військових. Працювати з ними – важко, але надзвичайно важливо вже на першому етапі надання медичних послуг. Без стабілізації їхнього психологічного стану неможливо впроваджувати ефективне подальше лікування, реабілітацію та протезування. Вчасна допомога військовослужбовцям впливає на ментальне здоров’я не одного покоління українців, саме тому ми зацікавлені у тісній співпраці з МВС».
Впродовж двох днів практикуючі психологи та психотерапевти детально розберуть фізіологію та діяльність центральної нервової системи людини в стані кризи, опанують унікальний метод подолання тривоги у лікарів задля допомоги іншим.
«Цей тренінг спрямований на надання першої психологічної допомоги військовим, які знаходяться у кризових станах. Учасники детально розберуть теорію про діяльність головного мозку бійця та його реакції під час бою. Вони ознайомляться з техніками для протидії гострому суїцидальному стану, освоять практики для покращення сну», - повідомив тренер Алекс Гальчинський.
Він також розповів, що під час навчання буде представлена техніка, яка була розроблена в Ізраїлі та наразі ефективно застосовується на полі бою як метод ментальної стабілізації. Її простота дозволяє за дуже короткий час повернути бійця до виконання бойових завдань.
Психолог психосоматичного відділення одного з медичних закладів МВС Леся Похило працює з пораненими військовими, звільненими з полону. В процесі лекції вона активно бере участь в обговоренні, задає питання лектору та відповідає на його запитання:
«Я працюю з військовими, які пережили важкий досвід. Моє завдання – допомогти їм адаптуватися до соціального життя після полону. Бувають ситуації, коли важко підібрати ефективний екологічний метод, який би не посилив травму, а полегшив її. Такі тренінги допомагають по-іншому подивитися на психологічні рани хлопців, більш глибше розібратися в них та зрештою надати ефективну допомогу пацієнту. Я завжди плюсую нові знання з тренінгів до свого професійного досвіду».
Нещодавно у медичному центрі RECOVERY розпочались навчання фахівців з реабілітації системи МВС.
Департамент комунікації МВС України