Денис Монастирський: Удар по Запоріжжю рф вчинили модернізованими ракетами С-300, які мають значно більший радіус дії

clock
01.10.2022 08:00

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час телемарафону «Єдині новини» щодо ситуації на Запоріжжі.

Наразі є інформація, що ракети рф завдали удару по гуманітарним колонам на виїзді з Запоріжжя. 30 людей загинуло, серед них – 2-е дітей, 88 осіб постраждало.Один поліцейський загинув, 27 – отримали поранення: 

«Поки що статистика не збільшилася. Перша доба найскладніша і вирішальна. І зранку можна підвести підсумок тих, хто вийшов з критичного стану. Щоразу, коли я перебуваю в одному з таких місць – Кременчук, Вінниця, Одещина, Запоріжжя, постійно ставлю собі питання, чому так вчиняють росіяни, чого хоче путін досягти? Але зараз мені абсолютно зрозуміло, що його заяви прокладаються кров’ю. І от вони, власне, демонструють нашому суспільству, всьому світові те, що означає «русский мир». 

Міністр зазначив, що у теракті вперше було використано модернізовані ракети С-300, які вибухають одразу, як торкнуться поверхні. Попередня версія цих ракет вибухала, занурюючись на кілька метрів у землю, утворюючи глибокі вирви, але при тому менше вражаючи людей навколо. 

«Піротехніки наші на місці розказали, що вибух ракети відбувся при дотику із землею. Це зроблено для того, щоб якомога більше людей  загинуло. І от ми побачили, як це діє смертоносно й скільки людей може загинути», - сказав Денис Монастирський.

За його словами, поряд не було жодних військових об’єктів чи техніки. Щоранку на тому місці збираються авто в гуманітарну колону, щоб відвідати родичів: в основному це жінки, діти й старші люди, які пересуваються на стареньких автівках в той бік, а увечері їдуть назад.

«Якраз у поліцейських в цей час була перезміна, тому така велика кількість постраждалих. Хлопці поліцейські ховали дітей, людей, бо прильоти ракет були в кілка серій. Зважаючи на щільність транспорту в тому місці збору гуманітарної колони, жертв могло бути значно більше. Поранені поліцейські мені розповідали, що якби ракетний удар був на 5 хвилин пізніше, то на тому місці було б уже вдвічі більше машин», - наголосив очільник МВС. 

Схожі матеріали