«Цьогоріч сільськогосподарські землі розміновуватимуть втричі більше піротехніків», – Ігор Клименко

clock
11.01.2025 10:00

На цьому Міністр внутрішніх справ України наголосив в авторській колонці для сайту 24 Каналу.

Очільник МВС розповів, що у 2024 році чверть піротехніків ДСНС, які працювали на деокупованих територіях, займалися очищенням саме земель сільськогосподарського призначення. А вже у 2025 році ці важливі для економіки країни території розміновуватимуть втричі більше піротехніків.

«Окремий виклик – підводне розмінування. За майже три роки сапери ДСНС розмінували понад 16 тисяч гектарів акваторій водних об'єктів, вилучивши та знешкодивши понад 2000 вибухонебезпечних предметів», – розповів Ігор Клименко.

За словами Міністра, зараз триває модернізація Центру підводного розмінування. 

«336 саперів-водолазів вже готові до виконання завдань, з них 24 фахівці для глибоководного розмінування з використанням барокамер на глибину до 50 метрів», – додав Міністр внутрішніх справ України.

Ігор Клименко зазначив, що під час розмінування сапери використовують спеціалізовану техніку, зокрема машини механізованого розмінування. У системі МВС вже працює 101 така машина.

«Як правило, залучається техніка з ранньої весни до пізньої осені, коли стан ґрунту дозволяє проведення робіт. Ми вдячні іноземним партнерам, які посилили наші спроможності машинами механізованого розмінування: Японія, США, Німеччина, Швейцарія, Канада, Італія, Хорватія, Азербайджан, Велика Британія, Південна Корея, Литва та Естонія», – йдеться в авторській колонці Глави МВС.

Під час роботи на забруднених вибухонебезпечними предметами територіях техніка зазнає пошкоджень, тож у ДСНС функціонує хаб із технічного обслуговування та ремонту машин розмінування. Також працює майстерня з обслуговування та ремонту металодетекторів. Загалом у ДСНС налічується понад 2 600 металодетекторів різних типів і виробників, частину з яких можна обслуговувати в Україні.

Також Міністр внутрішніх справ України розповів, що у системі ДСНС діють 2 центри сертифікації. За час їхньої діяльності 35 організацій отримали статус операторів протимінної діяльності (з них – 10 підрозділів ДСНС). Ще 35 організацій перебувають на різних етапах сертифікації. 

«Оператором протимінної діяльності може стати будь-яка установа чи організація, яка пройде сертифікацію та акредитацію відповідно до стандартів з протимінної діяльності, які підтверджені на території держави. Це може бути як іноземна компанія, так і вітчизняний оператор», – зазначає Міністр і додає, що сертифікуючи операторів протимінної діяльності, МВС бере на себе відповідальність за їх роботу. 

Ігор Клименко наголошує, що уся система пропрацьована та перевірена. Виявивши недоліки, МВС відразу їх корегує, щоб виконання завдань із розмінування відбувалось чітко, ефективно і злагоджено, адже це в інтересах усіх суб'єктів процесу.

Нагадаємо, в інтерв’ю інформаційному агентству «РБК-Україна» Глава МВС Ігор Клименко розповідав, що від розмінування сільськогосподарських земель залежить економіка та аграрний бізнес України.

Окрім того, 2 грудня у столиці відбувся Форум Demine Ukraine у межах якого заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий розповів, що завдяки єдності міжнародної коаліції, до якої входять понад 50 держав та організацій, вдається забезпечувати українських саперів сучасною технікою, інноваційними рішеннями та засобами захисту.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали