Богдан Драп’ятий: «МВС досягло вдосконалення методики, інноваційності й технологічності гуманітарного розмінування»
На цьому наголосив заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий під час панельної дискусії «Стратегічний підхід до розмінування: досягнення та виклики» у межах форуму Demine Ukraine, що пройшов у Києві 2 грудня. Форум відкрив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Участь у заході взяли Посол США в Україні Бріджит Брінк та Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме, а також представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій, бізнесу на громадянського суспільства.
Глава Уряду заявив, що розмінування України — це інвестиція в майбутнє, внесок у спільний кращий завтрашній день, і подякував усім, хто робить цей внесок зараз, і хто робитиме його в майбутньому.
«Ми вивчили найкращий міжнародний досвід у сфері гуманітарного розмінування. І продовжуємо його вивчати і впроваджувати в нашу роботу», - зазначив у своєму слові заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.
Він повідомив, що завдяки єдності міжнародної коаліції з гуманітарного розмінування України, до якої входять понад 50 держав та організацій, вдається забезпечувати українських саперів сучасною технікою, інноваційними рішеннями та засобами захисту.
«Це, у свою чергу, дозволяє збільшувати чисельність підрозділів. На початку повномасштабної війни росії проти України загальна чисельність саперів у системі органів МВС становила близько 900 осіб, а сьогодні вона зросла до 2 500 осіб», - наголосив заступник Міністра.
Він нагадав, що в системі органів МВС розмінування здійснюють ДСНС, Національна поліція та Національна гвардія.
«Завдяки допомозі наших міжнародних партнерів ми маємо можливість забезпечити їх ще більше відповідною технікою та засобами індивідуального захисту. До прикладу, на сьогодні по системі МВС 81 машина механізованого розмінування, що дає можливість нам значно ефективніше розміновувати території, і в першу чергу захищати життя наших саперів від вибухових предметів. Безпека сапера – ключовий пріоритет для нас», - зазначив Богдан Драп’ятий.
Також він відзначив, що Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко чітко визначив пріоритети подальшого розвитку в сфері підвищення якості та динаміки розмінування. Усі ці пріоритети повністю узгоджуються з Національною стратегією протимінної діяльності до 2033 року.
Зокрема, створюється Реєстр територій, забруднених/імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами, як геоінформаційна система.
«Його створення сприятиме покращенню узгодженості та координації діяльності суб’єктами протимінної діяльності, а також пріоретезації завдань», - пояснив заступник Міністра.
Далі йдеться про впровадження інноваційних рішень. За цим напрямком ДСНС активно тестує безпілотні літальні апарати, обладнані магнітними детекторами для виявлення вибухонебезпечних предметів.
«Наші фахівці готові вдосконалювати інноваційні рішення як національного, так і міжнародного виробництва», - зазначив він.
Крім того, підкреслив він, МВС та ДСНС звернулися із ініціативою до Національної академії наук України для встановлення співпраці в таких напрямках як:
застосування штучного інтелекту;
використання безпілотних літальних апаратів із додатковим обладнанням;
створення та впровадження роботизованих систем;
вдосконалення і осучаснення наявних зразків техніки.
Ще одним важливим пріоритетом для подальшого розвитку спроможностей та підвищення ефективності гуманітарного розмінування є локалізація в Україні виробництва спеціальної техніки та обладнання, а також створення хабів з їх обслуговування.
«Жодна країна не проводила в таких умовах гуманітарне розмінування, як зараз проводять наші сапери. В умовах постійних обстрілів. Вони досягають максимальних результатів у максимально небезпечних умовах». – звернув увагу Богдан Драп’ятий.
Він подякував за велику дипломатичну роботу, проведену українськими дипломатами та Президентом України, в результаті якої наразі укладено 28 безпекових угод.
«І в кожній із цих угод є розділ про гуманітарне розмінування. Це дає можливість на інституційному рівні прогнозувати підвищення подальшого рівеня нашої співпраці», - підсумував заступник Міністра внутрішніх справ.
Департамент комунікації МВС України