Цивільний захист під час війни: Інна Ящук виступила на Міжнародній науково-практичній конференції у Львові

clock
19.04.2025 14:10

Днями у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулась І Міжнародна науково-практична конференція «Цивільний захист в умовах війни». 

Захід об’єднав на одній платформі міжнародні організації, зокрема ПРООН, ОБСЄ, 50 учасників із Франції, Великої Британії, Німеччини Австрії, Швейцарії, Естонії, Латвії та Польщі, 111 представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, серед яких 34 працюють у прифронтових областях України, а також представників Міністерства та служби у сфері цивільного захисту країн Європи, Обласні військові адміністрації, представників рятувальних служб країн Євросоюзу, заклади вищої освіти України та Європи, експертів компаній, що працюють у сфері цивільного захисту.

На початку заходу до учасників із вступним словом звернулась Державний секретар МВС України Інна Ящук:

«Львівський державний університет безпеки життєдіяльності по праву є лідером у системі закладів освіти МВС України. Це заклад, що спрямований на шлях європейської інтеграції, розвиток науково-практичної складової і на покращення змістової форми підготовки фахівців. В університеті усі освітні програми адаптовані до умов, які диктує війна, і всі вони безпекоорієнтовані. Сьогоднішня платформа, започаткована в університеті, стане майданчиком для обговорення кращих напрацювань рівня України та Європи і стане місцем для напрацювання чітких алгоритмів дій у надзвичайних ситуаціях в умовах сьогодення».

Також учасників конференції привітали перший заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій, генерал-майор служби цивільного захисту Віталій Миронюк, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко та ректор ЛДУБЖД генерал-майор служби цивільного захисту Дмитро Бондар. 

Конференція відбувалась у форматі доповідей та панельних дискусій, у яких порушували проблемні питання цивільного захисту в умовах війни, удосконалення системи захисту, інновацій у сфері гуманітарного розмінування, використання сучасних ІТ-рішень, забезпечення радіаційного, хімічного та біологічного захисту, а також психологічної підтримки населення. 

Учасники з України ділились з міжнародними партнерами унікальним досвідом забезпечення захисту населення у воєнний час та інноваційними підходами до реалізації цієї функції. Натомість учасники з інших країн представляли напрацювання у сфері цивільного захисту, які можуть бути корисними Україні. 

Невдовзі напрацьовані алгоритми, механізми та кейси будуть впроваджені у діяльність органів, що забезпечують захист населення для більш ефективної роботи та побудови безпекоорієнтованого середовища України та країн Європи. 

Загалом у конференції взяли участь понад 450 учасників з України та Європи, опубліковано більше 140 наукових праць за темою цивільного захисту в умовах війни. Також для учасників було проведено демонстрацію роботи пересувного пункту управління та сучасної техніки, яку використовують під час ліквідації надзвичайних ситуацій. 

Варто зазначити, що за результатами проведення конференції буде опублікована колективна монографія з питань цивільного захисту в умовах війни, яка дасть змогу практичним працівникам системи цивільного захисту отримати вичерпну та унікальну інформацію для більш ефективної роботи органів цивільного захисту та покращення функції захисту населення в умовах війни.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали