Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта 1045

1. Вид та назва регуляторного акта

Постанова Кабінету Міністрів України від 06 жовтня 2021 року № 1045 «Про внесення змін до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів» (далі – Постанова).

 

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності

Міністерство внутрішніх справ України.

 

3. Цілі прийняття акта

Основними цілями прийняття Постанови є:

підвищення якості підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів;

належна організація підготовчого процесу навчання в закладах, які здійснюють підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів;

підвищення рівня безпеки дорожнього руху, зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод, зниження рівня смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод, а також їх тяжкості, створення безпечних та комфортних умов для учасників дорожнього руху.

 

4. Строк виконання заходів з відстеження результативності

Виконання заходів з відстеження результативності регуляторного акта проводилося в період з 18 жовтня по 19 листопада 2021 року.

 

5. Тип відстеження

Базове відстеження результативності.      

 

6. Методи одержання результатів відстеження

Для проведення базового відстеження результативності регуляторного акта використовувався статистичний метод одержання результатів.

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності Постанови здійснювалося шляхом аналізу Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС.

Для проведення відстеження використовувалися показники:

розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта;

кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта;

розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта;

рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта;

кількість навчальних закладів, які здійснюють підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів;

кількість фізичних осіб, які пройшли курс підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів відповідно до затверджених програм (планів).

 

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Кількісні та якісні значення показників результативності регуляторного акта

Базове

Кількість навчальних закладів, які здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів

1821

 

Кількість фізичних осіб, які пройшли курс підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів відповідно до затверджених програм (планів)*

-

Розмір надходжень до державного та місцевого бюджетів

Упровадження Постанови не потребувало виділення додаткових коштів на забезпечення запропонованого регулювання та не спричинило додаткових витрат з Державного бюджету України.

Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюється дія регуляторного акта

Станом на 01 жовтня 2021 року в Єдиному державному реєстрі МВС накопичено інформацію щодо 1821 суб’єкта господарювання, що здійснює підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів.

Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог регуляторного акта**

 

628 226,79 грн

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень регуляторного акта

Високий рівень поінформованості забезпечувався шляхом розміщення Постанови на офіційному вебсайті Міністерства внутрішніх справ України.

 

*Станом на 18 жовтня 2021 року цей показник дослідити неможливо, оскільки відповідно до пункту 2 Постанови акредитовані заклади та їх філії (інші відокремлені підрозділи), що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою повинні привести робочі програми і плани з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв у відповідність до вимог цієї постанови.

Показник буде досліджено під час здійснення заходів з повторного відстеження результативності регуляторного акта.

** Розрахунок розміру коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог регуляторного акта

Поряко-вий номер

Найменування витрат

 Розрахунок

Примітка

1

Витрати, пов’язані з приведенням у відповідність робочих програм і планів

Формула:

витрати на папір (приблизно 20 сторінок, вартість 1 стор. – 1 грн) 1 Х 20 + 8 год. (час, необхідний для підготовки документа) X 36,11 грн (вартість однієї години робочого часу)

20 X 1 грн + 8 X 36,11 грн = 308,88 грн

Для розрахунку витрат часу суб’єкта господарювання використовувався розмір мінімальної заробітної плати, установлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», що становить 6000 грн, а в погодинному розмірі — 36,11 грн

 

2

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання, грн

Формула:

витрати часу на отримання інформації про регулювання      Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата)

36,11 (1годину)

3

Разом, гривень

 

344,99

 

4

Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

1821

 

5

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик «разом» Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 3 Х рядок 4)

628 226,79

 

 

9. Оцінка результативності реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Відповідно до пункту 2 Постанови акредитовані заклади та їх філії (інші відокремлені підрозділи), що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою повинні привести робочі програми і плани з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв у відповідність до вимог цієї постанови.

Ураховуючи викладене вище, висновок щодо результативності дії регуляторного акта буде зроблено за результатами порівняльного аналізу показників з повторного та періодичного відстеження.

Міністр внутрішніх справ України
____ __________ 2021 року
Денис МОНАСТИРСЬКИЙ