У ЛьвДУВС відбувся круглий стіл антикорупційної тематики

clock
08.11.2019 16:41

Участь у комунікаційному заході антикорупційної тематики взяли близько ста науковців та практиків. Зокрема представники Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС, облуправлінь Нацполіції, ДСНС та ДМС, Західного територіального управління Нацгвардії та Західного регіонального управління Держприкордонслужби, регіональних сервісних центрів, територіальних медичних об’єднань МВС, науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів західних регіонів.

Голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко зауважив, що є багато запитань, пов’язаних із корупційними ризиками у системі внутрішніх справ, які активно обговорюються суспільством.

«Це спонукає міністерство реагувати на такі питання і, відповідно, вибудовувати кроки взаємодії із громадськістю у напрямку їх вирішення та створення дієвого механізму для попередження корупції», – сказав Володимир Мартиненко.

Як підкреслив ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута, проведення регіональних круглих столів з антикорупційної тематики є на часі.

«Таке суспільне явище як корупція потребує гострих обговорень. Такий формат як круглий стіл дозволяє поділитися позитивним досвідом, зрозуміти тенденції та побачити перспективи. І ми пишаємося, що наш заклад вищої освіти став платформою для обговорення не лише наукових, але й практичних питань щодо діяльності держорганів з попередження та запобігання корупції», – наголосив очільник відомчого вишу.

Своєю чергою начальник Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС Анатолій Фодчук зазначив: проведення подібних заходів уже стало доброю традицією, як і активне залучення до обговорення представників громадськості.

«Це дає можливість напряму, без посередників, озвучити запитання представникам влади, висловити пропозиції та зауваження», – резюмував Анатолій Фодчук.

Учасники круглого столу обговорили правове регулювання та особливості діяльності викривачів корупції в системі МВС. Торкнулися проблем функціонування уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції. Йшлося також про особливості службових перевірок та внутрішніх розслідувань корупційних проявів.

За результатами обговорення було запропоновано низку рекомендацій, зокрема щодо проведення ефективного внутрішнього аудиту доброчесності, що має стати невід’ємною складовою реформи Нацполіції України. Учасники також звернули увагу на необхідність здійснення відповідного моніторингу та вивчення міжнародного досвіду забезпечення доброчесності у діяльності поліції. Окрім цього, увага акцентувалася на важливості вироблення «дорожньої карти» протидії та запобігання корупції в системі МВС.

Департамент комунікації МВС

Фото ВЗГ ЛьвДУВС

Схожі матеріали